Wiadomości z Zabrza

28-letni stalker zatrzymany. Mężczyzna znęcał się nad partnerką

  • Dodano: 2020-10-22 11:30

Policjanci z zabrzańskiej jedynki zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją była partnerką oraz uporczywe nękanie jej.

Na wniosek śledczych, prokurator zwrócił się do Sądu Rejonowego w Zabrzu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj sąd przychylił się do tego wniosku.


Awantury pod wpływem narkotyków


Przez ponad pół roku 28-letni mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną. Stróże prawa ustalili, że do aktu przemocy dochodziło, gdy 28-latek był pod wpływem narkotyków. Wtedy najczęściej wszczynał awantur, w trakcie których wyzywał, poniżał, kontrolował pokrzywdzoną, a także rzucał w nią różnymi przedmiotami. Zdarzało się też, że wyrzucał kobietę z mieszkania oraz niszczył jej rzeczy. Kiedy pod koniec września ich związek się skończył i przestali mieszkać razem, mężczyzna nie dał spokoju swojej byłej partnerce i zaczął ją nachodzić oraz prześladować, dzwoniąc do niej i wysyłając wiadomości, w których jej groził.

Areszt dla stalkera

Gdy o sprawie dowiedzieli się policjanci z pierwszego komisariatu, mężczyzna został zatrzymany. Podejrzany w przeszłości był już karany za przestępstwa z użyciem przemocy, dlatego po zabraniu materiału dowodowego śledczy wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec 28-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Za znęcanie się oraz stalking mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat więzienia. 
 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.