Wiadomości z Zabrza

28-latka wypłacała sobie pieniądze klientów. Łącznie ukradła 30 tysięcy złotych!

  • Dodano: 2021-05-05 08:30, aktualizacja: 2021-05-05 11:57

Policjanci z Komisariatu II Policji w Zabrzu zakończyli sprawę zabrzanki, która na 30 tys. złotych oszukała swojego pracodawcę i klientów. Teraz odpowie za przywłaszczenie powierzonego mienia. Grozi jej kara do 5 lat wiezienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu II Policji w Zabrzu ustalili, że w jednej z placówek finansowych dochodzi do nieprawidłowości. Analiza zabezpieczonych materiałów dotyczących m.in. dokonanych transakcji pozwoliła mundurowym na ustalanie, że jej 28-letnia pracownica dopuściła się przywłaszczenia powierzonych pieniędzy.

Policjanci udowodnili 28-latce, że od kwietnia 2020 roku dokonała szeregu transakcji oraz wypłat gotówki z rachunków klientów. Kobieta ukradła w ten sposób łącznie 30 tys. złotych. Powstałe w ten sposób straty pokrył jej pracodawca. Młoda zabrzanka usłyszała 17 zarzutów, które dotyczyły przywłaszczenia powierzonych pieniędzy.

Podejrzana przyznała się do popełnienia wszystkich czynów, a swoje zachowanie tłumaczyła trudną sytuacją finansową. Za przywłaszczenie grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.