Wiadomości z Zabrza

28-latek od roku znęcał się nad swoja partnerką. Otrzymał dozór i zakaz zbliżania się

  • Dodano: 2023-11-08 14:45

28-letni mężczyzna, który znęcał się nad swoją rodziną, został zatrzymany przez policjantów z pierwszego komisariatu. Decyzją prokuratury podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Dozór i nakaz opuszczenia mieszkania

Mężczyzna zatrzymany został po tym, jak w wyniku zastosowania procedury niebieskiej karty, o sprawie poinformowani zostali policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu. W trakcie swoich czynności policjanci ustalili, że 28-latek wszczyna regularnie awantury ze swoją 26-letnia partnerką. Sytuacja miał trwać już od ponad roku. Podczas licznych awantur miało dochodzić do przemocy fizycznej i psychicznej. Podejrzany miał też kontrolować pokrzywdzoną niepozwalająca jej wychodzić z domu oraz niszczył jej rzeczy.

Zbieraniem materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z zabrzańskiej jedynki. Zatrzymany usłyszał zarzut dotyczący znęcania psychicznego oraz fizycznego. Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji. Podejrzanego obowiązuje również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakaz opuszczenia mieszkania.

Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również