Wiadomości z Zabrza

27-latka ugodziła nożem swojego konkubenta

  • Dodano: 2019-12-31 10:30

Policjanci z zabrzańskiej dwójki zatrzymali 27-letnią kobietę, która dwukrotnie ugodziła nożem w klatkę piersiową swojego 29-letniego konkubenta.

Po analizie zebranego materiału dowodowego, zabrzańscy śledczy przedstawili 27-latce zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Zabrzu przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował kobietę na okres trzech miesięcy.

Policjanci z zabrzańskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło w piątek w jednym z mieszkań w centrum miasta. Około godz. 6.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej, w której trakcie 27-letnia kobieta ugodziła nożem swojego 29-letniego konkubenta. Na miejscu policjanci zatrzymali 27-latke, a 29-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jak ustalono wstępnie między kobietą i mężczyzną miało dojść do awantury, i szarpaniny, w której trakcie kobieta dwukrotnie ugodziła mężczyznę w klatkę piersiową. Obecnie życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna wcześniej spożywali alkohol.  W mieszkaniu, w chwili zdarzenia nie przebywały inne osoby. Na miejscu śledczy przeprowadzili oględziny, zabezpieczono też nóż, którym został ugodzony mężczyzna. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 27-latce zarzutu usiłowania zabójstwa, za co grozi jej kara co najmniej 8 lat wiezienia. Najbliższe 3-miesiące kobieta spędzi w areszcie śledczym. Czynności w sprawie trwają.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.