Wiadomości z Zabrza

25-latek włamał się do pustostanu. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia

  • Dodano: 2022-01-17 07:45, aktualizacja: 2022-01-17 08:07

Dzielnicowi z zabrzańskiej trójki po pościgu zatrzymali 25-letniego mieszkańca Zabrza, który włamał się do pustostanu. Mężczyzna chwile wcześniej był na komisariacie odebrać zgubione dokumenty. Teraz o losie zatrzymanego zadecyduje sąd, grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Dzielnicowi z zabrzańskiej trójki zatrzymali włamywacza

W czwartek 13 stycznia krótko po godzinie 14.00 do dyżurnego z zabrzańskiej "trójki" wpłynęło zgłoszenie o trwającym włamaniu do budynku przy ulicy Józefa Lompy 18. Na miejsce natychmiast udali się będący w służbie dzielnicowi. Kiedy przybyli na miejsce z budynku wybiegł mężczyzna, który przedzierając się przez zarośla, zaczął uciekać w kierunku byłej hałdy za ulicą Racławicką. Policjanci byli jednak szybsi! Po krótkim pościgu zatrzymali włamywacza.

25-latek zatrzymany po pościgu

Jak ustalili, mężczyzna włamał się do pustostanu, aby ukraść z niego metalowe elementy wyposażenia. Włamywaczem okazał się 25-letni mieszkaniec Zabrza, który niecałą godzinę wcześniej był odebrać zgubione dokumenty u dzielnicowego, który właśnie go zatrzymał. Mężczyzna usłyszy teraz zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również