Wiadomości z Zabrza

25-latek prowadził pojazd pomimo dwóch sądowych zakazów

  • Dodano: 2020-12-10 08:15, aktualizacja: 2020-12-10 07:42

Policjanci z Zabrzańskiej drogówki podczas służby zauważyli mężczyznę, którego kojarzyli jako osobę z cofniętymi uprawnieniami do kierowania pojazdami. W związku z powyższym zatrzymali go do kontroli drogowej.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że kierowca ma wydane dwa aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Przypomnijmy, że za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy zauważyli mazdę, którą kierował mężczyzna znany im z tego, że ma  cofnięte uprawnienia. 25-latek siedzący za kierownicą nie ukrywał zdenerwowania. Już na wstępie przyznał się mundurowym, że nie ma prawa jazdy.

Mieszkaniec Zabrza był trzeźwy. Po weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych policjanci ustalili, że mężczyzna ma orzeczone dwa sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

O dalszym losie 25-latka zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.