Wiadomości z Zabrza

24-latek nie miał gdzie odbyć kwarantanny, więc udał się na dworzec. Pomogli mu policjanci

  • Dodano: 2020-04-23 08:15, aktualizacja: 2020-04-23 08:19

Dyżurny drugiego komisariatu policji w Zabrzu otrzymał zgłoszenie, że na dworcu kolejowym przebywa 24-latek po powrocie z zagranicy, który nie ma gdzie odbyć 14-dniowej kwarantanny domowej.

O sytuacji poinformowała policjantów rodzina 24-latka, która nie chciała, aby mężczyzna odbył kwarantanne pod ich adresem. Mężczyzna przyznał, że przekazał służbom granicznym adres rodziny z Zabrza bez ich wcześniejszej zgody.


W trakcie kontroli granicznej 24-latek, który wrócił do kraju, podał adres rodziny z Zabrza

Jednak zrobił to bez ich wiedzy. Domownicy nie chcieli, aby 24-latek przebywał pod ich adresem w trakcie obowiązkowej kwarantanny. Nie wiedząc, gdzie ma się podziać, mężczyzna poszedł na dworzec kolejowy. Kiedy informacja o tym dotarła do mundurowych, na miejsce skierowano patrol, który z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, nawiązał kontakt z 24-latkiem. Mężczyzna powiedział mundurowym, że wrócił z zagranicy i nie ma miejsca, w którym mógłby odbyć obowiązkową kwarantannę. Jego rodzina, w obawie o własne zdrowie i wcześniejszy konflikt rodzinny, odmówiła mu przyjęcia. Stróże prawa o sytuacji poinformowali dyżurnego, który po trwających kilka godzin próbach znalezienia miejsca dla mężczyzny, otrzymał informację o możliwości zakwaterowania go w izolatorium na terenie Bierunia. Przy użyciu niezbędnych środków ochrony, 24-latka doprowadzono do specjalnie wyznaczonego obiektu.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Beata

    Boże. Co to za rodzina.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.