Wiadomości z Zabrza

215 kilogramów groszy dla niepełnosprawnych kibiców Górnika Zabrze

  • Dodano: 2021-05-07 13:00

Stowarzyszenie MocnoSpołeczni zakończyło akcję „Góra Grosza”. Uzbierano 215 kilogramów groszy, a zebrana kwota zostanie przekazana na cel charytatywny.

Akcja „Góra Grosza” organizowana była przez Stowarzyszenie Mocno Społeczni w celu wsparcia  funkcjonowania Klubu Kibiców Niepełnosprawnych KKN Górnik Zabrze. Zbierano monety w nominałach od 1 do 50 groszy.

Charytatywna zbiórka dla niepełnosprawnych

Akcja wystartowała 22 marca, a już 3 kwietnia jej organizatorzy pochwalili się uzbieranymi 67 kilogramami monet.

Do akcji przyłączyły się liczne grupy kibiców piłki nożnej z Zabrza, Katowic i Rudy Śląskiej. Monety zbierano również poprzez pojemniki, które rozstawione były w kilku lokalach na terenie naszego miasta, m.in. w sklepach, kawiarni i restauracji.

"Góra Grosza" w Zabrzu zakończona sukcesem

– Ludzie! Jesteśmy niesamowici, my wszyscy razem i każdy z osobna, miesiąc akcji za nami. Mnóstwo odbiorów, mnóstwo noszenia ciężkich kilogramów, mnóstwo spotkań z kibicami, mieszkańcami, społecznikami z miasta. Odbiory w każdej dzielnicy Zabrza, a także odwiedziny w Rudzie Śląskiej, czy kibiców w Katowicach, przyniosły super efekt – przekazują członkowie stowarzyszenia MocnoSpołeczni poprzez media społecznościowe.

30 kwietnia stowarzyszenie zakończyło zbieranie groszy. Łącznie w akcji uzbierano 215 kg monet.

Grosze zostaną odebrane od członków stowarzyszenia przez bank, a następnie uzbierana kwota zostanie przekazana Klubowi Kibiców Niepełnosprawnych KKN Górnik Zabrze.

To nie pierwsza akcja stowarzyszenia MocnoSpołeczni, mimo że istnieje dopiero od połowy 2020 roku. Już wielokrotnie pomagali zabrzanom w trudnej sytuacji życiowej, wspierali schronisko dla bezdomnych zwierząt i seniorów. W lutym tego roku, a dokładniej w Tłusty Czwartek, jego członkowie przekazali słodkości takie jak pączki, faworki i ciasta najbardziej potrzebującym zabrzanom poprzez jadłodajnie, przytulisko i noclegownie w naszym mieście. Dodatkowo rozdawali również wypieki przechodniom na Placu Wolności.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.