Wiadomości z Zabrza

215 kilogramów groszy dla niepełnosprawnych kibiców Górnika Zabrze

  • Dodano: 2021-05-07 13:00

Stowarzyszenie MocnoSpołeczni zakończyło akcję „Góra Grosza”. Uzbierano 215 kilogramów groszy, a zebrana kwota zostanie przekazana na cel charytatywny.

Akcja „Góra Grosza” organizowana była przez Stowarzyszenie Mocno Społeczni w celu wsparcia  funkcjonowania Klubu Kibiców Niepełnosprawnych KKN Górnik Zabrze. Zbierano monety w nominałach od 1 do 50 groszy.

Charytatywna zbiórka dla niepełnosprawnych

Akcja wystartowała 22 marca, a już 3 kwietnia jej organizatorzy pochwalili się uzbieranymi 67 kilogramami monet.

Do akcji przyłączyły się liczne grupy kibiców piłki nożnej z Zabrza, Katowic i Rudy Śląskiej. Monety zbierano również poprzez pojemniki, które rozstawione były w kilku lokalach na terenie naszego miasta, m.in. w sklepach, kawiarni i restauracji.

"Góra Grosza" w Zabrzu zakończona sukcesem

– Ludzie! Jesteśmy niesamowici, my wszyscy razem i każdy z osobna, miesiąc akcji za nami. Mnóstwo odbiorów, mnóstwo noszenia ciężkich kilogramów, mnóstwo spotkań z kibicami, mieszkańcami, społecznikami z miasta. Odbiory w każdej dzielnicy Zabrza, a także odwiedziny w Rudzie Śląskiej, czy kibiców w Katowicach, przyniosły super efekt – przekazują członkowie stowarzyszenia MocnoSpołeczni poprzez media społecznościowe.

30 kwietnia stowarzyszenie zakończyło zbieranie groszy. Łącznie w akcji uzbierano 215 kg monet.

Grosze zostaną odebrane od członków stowarzyszenia przez bank, a następnie uzbierana kwota zostanie przekazana Klubowi Kibiców Niepełnosprawnych KKN Górnik Zabrze.

To nie pierwsza akcja stowarzyszenia MocnoSpołeczni, mimo że istnieje dopiero od połowy 2020 roku. Już wielokrotnie pomagali zabrzanom w trudnej sytuacji życiowej, wspierali schronisko dla bezdomnych zwierząt i seniorów. W lutym tego roku, a dokładniej w Tłusty Czwartek, jego członkowie przekazali słodkości takie jak pączki, faworki i ciasta najbardziej potrzebującym zabrzanom poprzez jadłodajnie, przytulisko i noclegownie w naszym mieście. Dodatkowo rozdawali również wypieki przechodniom na Placu Wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również