Wiadomości z Zabrza

2 wypadki i 21 kolizji

  • Dodano: 2015-10-19 10:00
2 wypadki drogowe i 21 kolizji to bilans zdarzeń drogowych do jakich doszło tylko w miniony czwartek i piątek. Opady deszczu, niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, a także bagatelizowanie przepisów ruchu drogowego, to główne przyczyny tych zdarzeń.
 
 
Do pierwszego zgłoszenia policjanci zabrzańskiej drogówki wyjechali w czwartek tuż po godzinie 6.00. W rejonie skrzyżowania ulic 3-go Maja i Matejki na oznakowanym przejściu dla pieszych została potrącona 56-letni kobieta. 67-letni kierujący kią venga nie zauważył kobiety, która schodziła już z przejścia dla pieszych. Z otwartym złamaniem prawego ramienia i złamanym obojczykiem kobieta została przewieziona do zabrzańskiego szpitala. Kierujący był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy kategorii A i B.
 
 
W południe w rejonie ulic Pawliczka i Korczoka doszło do zderzenia samochodu daevoo i toyoty. 38-letni kierujący lanosem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi doprowadził do zderzenia z toyotą. Na badania do szpitala został zabrany 5-letni syn kierującego lanosem. Na szczęście chłopiec był prawidłowo przewożony samochodem. Przewożony był na specjalnej podstawce i miał zapięte pasy bezpieczeństwa. Po badaniach został zwolniony do domu. Kierujący lanosem jaki i 60-letni kierujący toyotą byli trzeźwi. Sprawcy zdarzenia odebrano już prawo jazdy. Ruch samochodów w tym rejonie został wstrzymany. Wahadłowo kursowały tylko pojazdy komunikacji miejskiej.
 
 
W czwartek kilkanaście minut po godzinie 18.00 na ulicy Składowej doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego została zablokowana droga. Ze wstępnych ustaleń policjantów zabrzańskiej drogówki wynika, że sprawcą zdarzenia jest 21-letni kierujący seatem toledo. Na odcinku drogi, na którym obowiązywał znak linii podwójnej ciągłej, mężczyzna wyprzedzał toyotę, która wiozła na przyczepie inny samochód. W wyniku wyprzedzania kierujący seatem zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka pojazdem marki kia. Na szczęście 78-letni kierujący wyszedł ze zdarzenia bez szwanku. 4 osoby zostały przewiezione na badania do szpitala. Pasażer seata, 21-letni mieszkaniec Wieszowej w wyniku zdarzenia doznał złamania prawej ręki. Kierujący byli trzeźwi. Droga łącząca Milulczyce z Grzybowicami przez kilka godzin była zablokowana.
 
 
W czwartek doszło jeszcze do 7 kolizji, w których nikt na szczęście nie ucierpiał.
 
 
W sprawie piątkowego zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Wolności, czynności prowadzą policjanci zabrzańskiej komendy. Kilkanaście minut przed godzina 9.00 policjanci drogówki otrzymali informację, że peugeot uderzył w słup, a następnie zjechał na torowisko po przeciwległej stronie drogi. Wykonujący na miejscy czynności policjanci wstępnie ustalili, że kierująca samochodem osobowym w czasie jazdy dostała ataku padaczki. Samochód uderzył w słup, a następnie odbił się i zatrzymał na torowisku. Ruch tramwajów został wstrzymany. Na szczęście nic się nikomu nie stało, a kobieta nie pamięta zdarzenia. Została jednak zabrana na badania do szpitala. Oprócz tego zdarzenia, w piątkowy dzień doszło jeszcze do 12 kolizji drogowych. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.