Wiadomości z Zabrza

14-latek z Zabrza potrącony na przejściu dla pieszych. Jechał na hulajnodze

  • Dodano: 2021-03-04 14:30

14-latek z Zabrza został potrącony na przejściu dla pieszych w Tarnowskich Górach. Według ustaleń policji nastolatek poruszał się na hulajnodze i na przejściu dla pieszych wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód.

Jak informuje tarnogórska policja, 2 marca po godzinie 18:00 na ulicy Pokoju w Tarnowskich Górach doszło do potrącenia 14-latka jadącego na hulajnodze. Nastolatek wjechał na przejście dla pieszych prosto pod nadjeżdżający samochód marki Opel Astra, którym kierował 20-letni tarnogórzanin. 14-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 

Było to już drugie potrącenie w Tarnowskich Górach z udziałem dziecka i hulajnogi tego dnia. Wcześniej przed godziną 15:00 na ulicy Włoskiej ucierpiał 9-letni chłopiec z Tarnowskich Gór. Również poruszał się na hulajnodze i wjechał pod nadjeżdżający samochód. W wyniku potrącenia doznał urazu nogi i trafił do szpitala.

– Bezpośrednie wtargnięcie na jezdnię w miejscu niedozwolonym, w którym kierowcy w żaden sposób nie są przygotowani na obecność pieszego na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i tragicznych skutków dla nierozważnego pieszego. Ponadto apelujemy, by na co dzień używać elementów odblaskowych. Ten drobny element może mieć wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze – apeluje tarnogórka policja.

Dodatkowo przypomina też, by przechodzić na zielonym świetle i rozglądać się przed wejściem na jezdnię. Dla dzieci to dorośli są najważniejszym autorytetem, dlatego ważne jest by dawać dobry przykład. 

– Kiedy dzieci zaczną same poruszać się na rowerze lub nawet hulajnodze powinny znać i przestrzegać zasad pierwszeństwa przejazdu. Ich znajomość ułatwi dziecku poruszanie się i pozwoli uniknąć zderzeń z innymi użytkownikami drogi – upominają.


Źródło: Wioletta Baborska

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • kierowca

    Najlepsze dopiero nastąpi po wprowadzeniu nowych przepisów.Trzeba będzie na stadionach otwierać także szpitale dla pieszych.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.