Wiadomości z Zabrza

12 nowych łóżek dla chorych na COVID-19 w Śląskim Centrum Chorób Serca

  • Dodano: 2021-04-01 13:00, aktualizacja: 2021-04-01 14:37

W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu przygotowanych zostało dwanaście dodatkowych łóżek respiratorowych. Są one przeznaczone dla pacjentów chorych na COVID-19, którzy potrzebują intensywnej terapii. Nowe łóżka covidowe są dostępne dla pacjentów od 31 marca. 

– Odpowiadając na prośbę Wojewody Śląskiego i Dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, ze względu na szczególnie trudną sytuację pandemiczną w województwie śląskim zdecydowaliśmy, po akceptacji moich współpracowników, za co im bardzo dziękuję, o uruchomieniu z dniem 31.03 br. od godziny 11.00 dodatkowych 12 łózek zlokalizowanych w Oddziale Intensywnej Terapii w budynku C – przekazuje prof. dr hab. n. med. Marian Zembala, dyrektor naczelny Śląskiego Centrum Chorób Serca. – Jest to konkretna pomoc i wsparcie w obecnie szczególnie trudnej sytuacji niedoboru łóżek i niedoboru kadr medycznych w woj. śląskim – dodaje.

Dodatkowe łóżka spełniają wszystkie wymogi kadrowe i sprzętowe. Przeznaczone są dla pacjentów, którym respirator już nie wystarcza i wymagają zaawansowanego leczenia.

Łącznie mają 19 łóżek respiratorowych

ŚCCS już od roku przyjmuje pacjentów z COVID-19 wymagających pomocy kardiologicznej i kardiochirurgicznej. Wcześniej mieli dostępne 25 łóżek, a w tym 7 respiratorowych. Dzięki dodatkowym łóżkom dysponują obecnie 19 łóżkami respiratorowymi dla zakażonych koronawirusem, pozostawiając nadal w gotowości łóżka kardiologiczne.

– Dziękujemy wszystkim medykom i niemedykom, którzy w sposób szczególny i bardzo ofiarny włączyli się do pomocy dla chorych, ofiar pandemii, dla których nasza pomoc medyczna jest niezbędna, aby niejednokrotnie uratować życie i przywrócić zdrowie – przekazuje prof. dr hab. n. med. Marian Zembala, dyrektor naczelny Śląskiego Centrum Chorób Serca.

W Szpitalu Miejskim w Zabrzu przy ulicy Zamkowej również przyjmowani są pacjenci chorzy na COVID-19. Dostępne jest tam 98 łóżek, w tym 6 respiratorowych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.