Wiadomości z Zabrza

1000 zł mandatu za przejażdżkę na hulajnodze elektrycznej po alkoholu

  • Dodano: 2023-11-17 13:30

Hulajnogi elektryczne są już bardzo popularnym środkiem transportu osobistego. Niestety, korzystają z nich również osoby, które łączą przyjemność jazdy z alkoholem.

Pijany 21-latek zatrzymany podczas jazdy hulajnogą elektryczną 

W Zabrzu na ul. 3-maja podczas jazdy na hulajnodze został zatrzymany 21-latek, który zdecydował się kierować tym środkiem transportu, będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

- Apelujemy o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze! Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych - przekazują zabrzańscy policjanci.

Policjanci przypominają również, że użytkownik hulajnogi elektrycznej może korzystać z chodnika, tylko w przypadku jeśli nie ma wydzielonej drogi dla rowerów, a dopuszczalna prędkość na jezdni jest większa niż 30 km/h. Musimy jednak przy tym pamiętać, aby jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność oraz ustępować pieszemu pierwszeństwo. Nie zapominajmy również o tym, że zabronione jest przewożenie na tym urządzeniu innych osób, zwierząt i przedmiotów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również