GALERIA Bezpieczne ferie 2026 w Zabrzu. Policjanci uczą dzieci, jak unikać zagrożeń
Zimowe ferie to czas odpoczynku i zabawy. Ale to także okres, w którym szczególnie łatwo o niebezpieczne sytuacje. Dlatego zabrzańscy policjanci już przed rozpoczęciem przerwy zimowej odwiedzili szkoły i przedszkola, by przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
W ramach programu profilaktycznego „Bezpieczne ferie 2026” funkcjonariusze spotkali się z dziećmi, aby porozmawiać o zagrożeniach, które mogą pojawić się podczas zimowego wypoczynku.
Spotkanie z policjantami w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16
Dzielnicowi z III Komisariatu Policji w Zabrzu oraz przewodnicy psów służbowych spotkali się z uczniami Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 w Zabrzu. Wizyta mundurowych była dla dzieci dużym wydarzeniem.
Podczas zajęć funkcjonariusze odpowiadali na konkretne pytania:
- Jak bezpiecznie uprawiać sporty zimowe?
- Na co uważać podczas zabaw na śniegu i lodzie?
- Jak zachować się w domu pod nieobecność rodziców?
- Jak reagować na zaczepki obcej osoby?
- Dlaczego odblaski mogą uratować życie?
- Pod jakie numery alarmowe dzwonić w sytuacji zagrożenia?
Policjanci tłumaczyli, że nawet pozornie niewinne zabawy mogą skończyć się groźnym wypadkiem. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo na drodze, noszenie elementów odblaskowych oraz ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.
“Bezpieczne ferie 2026” – działania profilaktyczne w Zabrzu
Akcja prowadzona przez Komenda Miejska Policji w Zabrzu to element szerszego programu profilaktycznego. Celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych.
Ferie to czas wyjazdów, aktywności na świeżym powietrzu i większej samodzielności najmłodszych. Właśnie dlatego – jak podkreślają policjanci – edukacja i profilaktyka są kluczowe.
Wizyta przewodników psów służbowych była dodatkową atrakcją. Dzieci mogły zobaczyć z bliska, jak wygląda praca policyjnego psa i dowiedzieć się, w jakich sytuacjach pomaga on funkcjonariuszom. To nie tylko ciekawa lekcja, ale też sposób na budowanie zaufania do służb mundurowych.
Policja przypomina: funkcjonariusze są po to, by pomagać i chronić.
























Dodaj komentarz