Wiadomości z Zabrza

Zrób to sam: domowe stroje dla superbohaterów i księżniczek

  • Dodano: 2020-07-09 11:30

Czy kiedykolwiek usłyszałeś od dziecka słowa „mamo, tato, chciałabym wyglądać jak księżniczka” bądź inny superbohater, czy postać z bajki? Jeśli tak, to wiesz, że wcale nie tak łatwo spełnić niektóre oczekiwania dziecięce, a jeśli nie, to nie przejmuj się-wszystko przed Tobą :) W naszym artykule przedstawimy kilka sposobów na samodzielne wykonanie strojów dla dziecka. Dzięki nim spełnisz marzenie pociechy, a także zyskasz coś bardziej cennego, niż zaoszczędzone pieniądze-cudowny czas spędzony razem z dzieckiem.

Dziecięce marzenia

Podczas przygotowywania stroju dla dziecka, nie skupiaj się na tym, by wyszedł idealnie. Dzieci zupełnie inaczej postrzegają świat niż my, osoby dorosłe. Wystarczy porozmawiać z dzieckiem i zapytać, jak chciałoby wyglądać, jakie elementy powinny być zawarte i na co warto zwrócić uwagę. Szybko może się okazać, że strojem dla wymarzonej księżniczki będzie ulubiona rozłożysta sukienka, na którą mama zarzuci swój błyszczący szal. Czasem proste sposoby wydają się być tymi najlepszymi!

Męskie sprawy

W przypadku posiadania syna sprawa może już nie być aż tak łatwa i oczywista. Chłopcy lubią się przebierać za piratów, rycerzy, a także za równie walecznych strażaków i policjantów. Stroje dla chłopców już nie tak łatwo zastąpić prostymi i łatwo dostępnymi elementami garderoby.

Do wykonania stroju rycerza może się przydać duży karton, czy rolka po zużytych ręcznikach kuchennych. Z kartonu możemy zrobić tarczę ochronną, bądź hełm. Oczywiście wszystkie elementy ręcznie malujemy i sklejamy wraz z dzieckiem! Z reguły już samo przygotowanie jest niezwykłym przeżyciem dla dziecka. Jako szabla rycerska posłużyć może rolka po ręczniku kuchennym, oczywiście również pomalowana i ozdobiona indywidualnym wzorem i kolorem.

Dla pirata możemy łatwo i szybko wykonać strój ze starych, za dużych spodni. Odcinamy nogawki, tworząc na nich strzępy. Zakładając je dziecku, przewiązujemy paskiem (np. Taty) - kolejnym nieodzownym elementem pirata! Przepaskę na oko można zrobić z kartonu, a nawet grubszej kartki, wycinając odpowiedni kształt i rozmiar dopasowany do oka dziecka.

Postacie z bajki

Tak jak w przypadku typowych postaci dziecięcych, jakimi są księżniczki czy rycerze, tak z postaciami z bajki może być już nam trochę trudniej. Nie wszystkie elementy przydatne do wykonania stroju pieska z Psiego Patrolu, czy Gucia z Pszczółki Mai, możemy znaleźć u siebie w domu. Lecz i na to znajdziemy jakieś rozwiązanie! Gdy dziecko zaskoczyło nas pomysłowością na swą wymarzoną postać i kompletnie nie wiemy jak wykonać strój, by zadowolić pociechę, możemy na przykład wspólnie wykonać maski. A dlaczego maski? Gdy wykonamy taką maskę, odpowiednio wytniemy otwory na oczy i dziecko będzie miało możliwość noszenia jej na sobie, to po spojrzeniu w lustro będzie niesamowicie miło zaskoczone! Dzieci są spostrzegawczymi istotami i z pewnością własna twarz przypominająca wymarzoną postać z bajki, będzie niezapomnianym zjawiskiem.

Jeśli nie mamy duszy artysty i mamy problemy z narysowaniem prostych rzeczy, możemy skorzystać z obrazków dostępnych w internecie. Wzorując się na nich, będzie nam łatwiej przerysować daną postać, bądź jeśli mamy możliwość, nawet wydrukowania podobizny bohatera i przyklejenia jej na mocniejszy karton. Nie potrzeba wiele, by dziecko poczuło się wyjątkowo :)

Królewna, czy może wróżka?

Do wykonania stroju królewny czy wróżki, także nie potrzeba dużego nakładu pracy i produktów. Tiulowa spódniczka w połączeniu z brokatową bluzką może pełnić bazę stroju. Wysokiej jakości spódniczki dziecięce znajdziesz w kategorii spódnice dla dziewczynek na sklepie olalakids.pl.

Jako dopełnienie przebrania, możemy własnoręcznie wykonać koronę. Z pomocą przyjdzie nam karton i klej. Wystarczy wyciąć odpowiedni kształt, skleić po dopasowaniu obwodu głowy i ozdobić wedle upodobań. Wróżce zaś przyda się czarodziejska różdżka! Do jej wykonania możemy użyć patyczków od szaszłyków, które owiniemy bibułą. Oczywiście na czubku warto doczepić wstążeczkę, która będzie powiewać, gdy córka zacznie rzucać zaklęcia :)

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Edyta

    Nie mam talentu do robienia takich rzeczy, prędzej babcia im taki stój uszyje niż ja :P Ze mną za to mogą rysować, układać puzzle czy grać w planszówki. Dzisiaj z samego rana zabraliśmy się za granie w Siódme Poty. Jest to gra planszowa, ale dodatkowo trzeba w niej wykonywać ćwiczenia fizyczne, żeby wygrać z przeciwnikami. Idealna gra o poranku żeby się rozruszać i rozbudzić :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.