Wiadomości z Zabrza

Zbiorniki na paliwo – własna mini stacja paliw

  • Dodano: 2019-09-18 15:15

W dużych gospodarstwach rolniczych, gdzie zużywa się duże ilości paliwa do maszyn i urządzeń, własna mini stacja paliw to doskonały sposób na oszczędności. To również  doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw związanych z transportem bądź wykorzystujących wiele pojazdów napędzanych ON.

Typy zbiorników na paliwo

Najbardziej popularne zbiorniki paliwowe wykonane są z tworzyw sztucznych. Dostępne są w pojemnościach - od 1200 do 5000 l. oraz różnych specyfikacjach wyposażenia, jednakże wszystkie mają dwupłaszczową konstrukcję – tłumaczy nam przedstawiciel firmy Borim. Zbiorniki to bezpieczne, solidne i wygodne rozwiązanie do przechowywania i dystrybucji oleju napędowego w przedsiębiorstwie. 

Zalety posiadania własnej mini stacji paliw

Posiadanie profesjonalnej mini stacji paliw na własnym placu przyzakładowym to spore oszczędności pieniędzy i czasu. To stały i szybki dostęp do paliwa, bez konieczności odwiedzania stacji benzynowych. Zbiorniki na paliwo można zakupić na własność, ponosząc jednorazowy koszt, ale i można wynająć na określony czas. Jakie korzyści odniesiemy z posiadania takiego rozwiązania? Przede wszystkim stajemy się niezależni od stacji benzynowych i wahań cen. Kupując większą ilość paliwa, otrzymujemy lepszą cenę. Często pojawia się możliwość jej negocjacji. Eliminujemy koszty dojazdu maszyn do zewnętrznych stacji, a także czas na to potrzebny. Mając do dyspozycji własne zbiorniki do paliw, mamy stały do nich dostęp, co ułatwia codzienną  dystrybucję a także zapewnia pełną kontrolę nad tankowaniem oraz stanem magazynowym. Jest to niezwykle istotne w przypadku firm posiadających sporą flotę pojazdów. Jak widać, jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne a równocześnie i efektywne.

Zasady umieszczenia i korzystania ze zbiorników na paliwo

Jeżeli zdecydujemy się na zakup zbiorników do paliwa, musimy wybrać odpowiednie miejsce do ich lokalizacji, zgodnie z przepisami, dotyczącymi odległości usytuowania zbiornika od budynków. Potrzebne jest doprowadzenie zasilania oraz uziemienie mini stacji paliw. Pamiętajmy, aby inwestować wyłącznie w atestowane zbiorniki paliwa.


Źródło: Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.