Wiadomości z Zabrza

Zastosowanie instalacji LPG w wózkach widłowych

  • Dodano: 2020-10-08 09:15

LPG to uniwersalny gaz, który stosuje się na szeroką skalę. Mamy z nim styczność między innymi w: domu, rolnictwie, przemyśle, czy logistyce. Instalacje LPG najczęściej zakładają w swoich pojazdach kierowcy w celu zmniejszenia kosztów eksploatacji. Jednak mało kto wie, że instalacje LPG są rzeczą często stosowaną również do wózków widłowych. Jakie są zalety stosowania tego rodzaju rozwiązania? Wszystko znajduje się poniżej.

W czym przechowuje się LPG?

Do przechowywania gazu LPG służą tzw. butle syfonowe. Są to specjalne butle z dedykowanym zaworem umożliwiającym pobór fazy ciekłej gazu z butli. Butle syfonowe odznaczają się charakterystyczną budową zaworu. To właśnie dzięki tej części nazywa się je butlami syfonowymi. 

Zalety LPG w wózkach widłowych

Jedną z największych korzyści płynących z posiadania w swoim zakładzie, czy magazynie wózka widłowego z instalacją LPG jest fakt, iż dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest ciągła praca wózka. Przekłada się to również na dużą oszczędność czasu. Dlaczego? Ponieważ butle syfonowe można dostarczyć w praktycznie każde miejsce, a ich wymiana trwa jedynie 2 minuty. W porównaniu do godzin ładowania wózków widłowych, posiadających akumulator, wózki widłowe wykorzystujące instalację LPG wydają się o wiele lepszą opcją, jeżeli zależy nam na czasie. Kolejnym atutem tego rodzaju wózków jest to, iż ich praca jest niezwykle cicha. Jeżeli porównamy wózki widłowe LPG do wózków spalinowych, okaże się, że emisja hałasu przez wózki z instalacją LPG jest niższa o mniej więcej 2-3 dB. Dla osób, które chciałyby wykorzystać wózki LPG zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków mamy dobrą wiadomość! Urządzenia te doskonale radzą sobie w magazynach zadaszonych i odkrytych. Wózki widłowe z LPG nie emitują bardzo toksycznych spalin, z tego powodu możemy używać ich w dużych, zamkniętych pomieszczeniach. Poza tym wózki LPG charakteryzują się długą żywotnością silnika. Ciekawym jest fakt, iż w odróżnieniu od wózków posiadających akumulatory, które trzeba ładować nawet wtedy, gdy wózek jest nieużywany, wózki LPG mogą stać nieużywane przez dłuższy czas i nie trzeba z nimi nic robić. Częstotliwość wymiany w nich oleju jest również rzadsza.

Instalacje LPG IMPCO

Podczas wyboru odpowiedniego wózka widłowego warto zwrócić uwagę na sprawdzonych producentów. Jednym z nich jest amerykańska firma IMPCO, która stała się światowym liderem w zakresie gazowych systemów paliwowych. Wózek widłowy z instalacją LPG IMPCO cechuje się niezawodnością oraz wysoką jakością wykonania. Pomimo początkowych kosztów związanych z zakupem LPG IMPCO, inwestycja ta szybko się zwraca w trakcie eksploatacji. Podczas dokonywania wyboru dobrze jest postawić na funkcjonalność i wygodę pracy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.