Wiadomości z Zabrza

Zabawki dla psa - jakie wybrać?

  • Dodano: 2022-02-02 10:45

Ilość zabawek dla psów i ich różnorodność może okazać się przytłaczająca. Warto poznać ich podstawowe rodzaje aby móc wybrać te najbardziej odpowiednie dla naszego pupila. Jedne będą idealne dla zaspokojenia potrzeb edukacyjnych, inne pomogą zachować odpowiednią aktywność fizyczną, a jeszcze inne pozwolą mu się wyciszyć.

Zabawki dla psów - czy są w ogóle potrzebne?

Tak. To one pomagają w zapewnieniu odpowiedniej ilości stymulacji w ciągu dnia. To bardzo ważne, jeżeli chcemy zapewnić pupilowi odpowiedni rozwój oraz sprawić by był on po prostu szczęśliwy. Odpowiednio dobrane zabawki mogą to ułatwić. Warto dostosowywać zabawki do indywidualnych potrzeb psiaka. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy zabawka przeznaczona jest dla psa dorosłego czy szczeniaka. Będą one różnej wielkości, ale także wytrzymałości. Zabawka powinna być bezpieczna oraz odporna na uszkodzenia. Najlepsze będą mocne zabawki, które wytrzymają dłużej niż jeden dzień.

Aktywne psy, które uwielbiają spacery i spędzanie aktywnie czasu na świeżym powietrzu z pewnością ucieszą się z zabawek, które urozmaicą im bieganie jak piłki czy frisbee. Szczeniaki, którym rosną zęby, z chęcią rozładują swoją energię na przystosowanych do tego gryzakach, a starsze pieski, którym przyda się dodatkowa stymulacja mózgu, z chęcią spędzają czas na zabawie z matą edukacyjną, w której ukryjesz smakołyki.

Zabawki dla szczeniaków

Szczeniaki, są jak małe dzieci. To maluchy, które dopiero poznają świat, rosną im zęby i wkładają różne rzeczy do buzi, gryząc je i próbując. Jeżeli chcesz przekierować uwagę szczeniaka ze swoich butów na coś innego warto zakupić specjalne zabawki dla małego psa. Idealnie sprawdzą się piszczałki dla psa, które są dla nich szczególnie interesujące, właśnie przez dźwięk, które wydają. Świetnie sprawdzą się także gryzaki zarówno te gumowe jak i naturalne. 

Psie pluszaki

Psie przytulanki zapewniają im poczucie bezpieczeństwa oraz dodają otuchy szczególnie w sytuacjach stresujących jak np. jazda samochodem czy wizyta u weterynarza. Pluszak może okazać się pomocny, kiedy nasz czworonożny przyjaciel ma problem z zostawaniem samotnie w domu. Znajomy zapach przytulanki sprawi, że nie będzie czuł się samotnie. Psie pluszaki to zabawki dla psów w każdym wieku.

Zabawki edukacyjne dla psa

Psy uwielbiają węszyć i szukać. To czynność, która ma dla nich także znaczenie edukacyjne. Pomaga w rozwijaniu logicznego myślenia oraz wspiera pamięć. To świetne rozwiązanie nie tylko dla małych szczeniaków, które dopiero się uczą, ale także dla seniorów, którym zapewnią odpowiednią porcję dziennej stymulacji mózgu. Idealne są do tego specjalne maty edukacyjne, w których możemy ukryć smakołyki. Chęć zdobycia ulubionego przysmaku działa na psa motywująco i zachęca do korzystania z zabawki. Duży wybór mat węchowych i innych zabawek edukacyjnych posiada sklep zoologiczny online.

Zabawki do dla psów idealne na spacery

Spacer to bardzo ważny codzienny radosny rytuał psów. Idealnie, gdy mamy czas aby zapewnić pupilowi przynajmniej jeden dłuższy spacer w ciągu dnia, podczas którego znajdziemy czas na wspólną zabawę. Pomocne okażą się przy tym zabawki idealne na dwór jak piłki czy frisbee. 
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.