Wiadomości z Zabrza

Wrocław dla miłośników zieleni: 3 zielone miejsca, które musisz zobaczyć

  • Dodano: 2019-03-11 10:45

Dlatego, jeśli podczas podróży szczególnie cenisz miejsca pełne zieleni, Wrocław będzie dla Ciebie idealnym celem kolejnej wycieczki. Bo to miasto niemal 50 parków, 7 rzek, 12 wysp i ponad 900 ha lasów! Zobacz, które parki i ogrody Wrocławia szczególnie warto zobaczyć, odwiedzając Stolicę Dolnego Śląska. Podpowiadamy też, gdzie znajdziesz najlepszy apartament we Wrocławiu.

Promenada Staromiejska

To układ parkowy otaczający Stare Miasto, a więc będziesz mógł przespacerować się nim wygodnie podczas zwiedzania centrum. Promenada Staromiejska zajmuje ok. 20 ha powierzchni i składa się z 2 alei spacerowych biegnących wzdłuż fosy miejskiej. Przechadzka Promenadą to okazja do podziwiania dzieł sztuki ogrodowej, a także po prostu do czerpania przyjemności z kontaktu z przyrodą.

Spacer możesz zacząć od Muzeum Narodowego przez Park Słowackiego i Muzeum Architektury, a także nowoczesny budynek OVO, w którym znajdują się prestiżowe sklepy i restauracje oraz luksusowe apartamenty we Wrocławiu.

Następnie przetnij ulicę Dominikańską i kieruj się wzdłuż fosy ulicą Podwale. Po prawej stronie miniesz relikty murów obronnych, a potem Kolumnadę i Wodotrysk Freytaga. Przetnij ulicę Piotra Skargi i kontynuuj swój spacer, mijając designerskie centrum handlowe Renoma i Park Staromiejski przy Teatrze Lalek. Przecinając kolejną ulicę -  Świdnicką - zobaczysz Operę Wrocławską i Narodowe Forum Muzyki.

Kolejna część Promenady Staromiejskiej to odrestaurowany niedawno odcinek alei z wydzielonymi trasami rowerowymi, oddzielony ażurowym, kutym ogrodzeniem. W pobliżu znajdują się najbardziej chyba urocze uliczki Wrocławia - św. Antoniego i Włodkowica - pełne klimatycznych restauracji i kawiarni.

Podczas spaceru Promenadą nie przegap pomników Mikołaja Kopernika i Bolesława Chrobrego, a także okazałych drzew - platanów klonolistych czy miłorzębów dwuklapowych.

Gdzie nocleg we Wrocławiu?

Jeśli chcesz mieszkać blisko Promenady Staromiejskiej, wybierz okolice wspomnianego wcześniej Muzeum Narodowego, np. aparthotel Silver Wrocław Apartamenty znajdujący się na dobrze skomunikowanym Placu Dominikańskim.

To nie tylko punkt startowy Twojego zielonego spaceru, ale także po prostu świetna lokalizacja w samym sercu miasta. Stąd dostaniesz się kilkunastominutowym spacerem do najważniejszych obiektów i rozrywek Wrocławia.

Za luksusowy apartament Luna z wanną, łóżkiem małżeńskim i aneksem kuchennym zapłacisz w Silver Wrocław Apartamenty 140 zł za dobę (w ofercie last minute). Chcesz zobaczyć opinie o aparthotelu? Odwiedź fanpage Silver Wrocław Apartamenty.


Łazienka z wanną w Apartamencie Cyrkon w Silver Wrocław Apartamenty.

Park Szczytnicki z Ogrodem Japońskim

Park Szczytnicki to jeden z najstarszych parków Wrocławia, a także największy z nich. Podzielony jest na części północną i południową, które przecina ulica Mickiewicza.

Jeśli masz więcej czasu, spacer rozpocznij od części północnej, gdzie przy ulicy Kochanowskiego znajduje się malutka, włoska pizzeria (Pizza nel Parco). Przechodząc do południowej części Parku, koniecznie odwiedź założony w 1913 roku Ogród Japoński.

Powstanie Ogrodu zainicjował pewien wrocławski hrabia, a do współpracy zaprosił japońskiego ogrodnika, Mankichi Arai. Przez lata ogród był przebudowywany, ale zawsze w pracach tych uczestniczyli specjaliści z Japonii. W efekcie Ogród Japoński to dzieło wybudowane zgodnie z kanonami ogrodowej sztuki japońskiej (stylowość kompozycji, budowli, elementów wyposażenia etc.).

W Ogrodzie możesz podziwiać bogatą szatę roślinną (200 gatunków roślin, w tym dwustuletnie dęby czy wiekowe cisy), przespacerować się drewnianymi mostkami czy bliżej poznać japoński rytuał parzenia herbaty.

Ogród Japoński czynny jest od kwietnia do października (9:00-19:00), a za bilet zapłacisz tu 4 zł.

Gdzie nocleg we Wrocławiu?

Jeśli chcesz mieszkać blisko największego parku we Wrocławiu, wybierz apartament zlokalizowany w pobliżu Placu Grunwaldzkiego. Z tego miejsca szybko dostaniesz się zarówno do Parku Szczytnickiego, jak i do centrum miasta (20 minut spacerem do Rynku).

Wrocławski Ogród Botaniczny

Założony w 1811 roku Ogród Botaniczny znajduje się w najstarszej części miasta i zarejestrowany jest jako pomnik historii. Ogród zajmuje powierzchnię ponad 7 ha, a podziwiać tu możesz prawie 12 tys. roślin - górskich, wodnych, skalnych, tropikalnych, itp. Wejście do Ogrodu znajdziesz, kierując się w stronę Katedry św. Jana Chrzciciela (2 km od Rynku).

Spacer po Ogrodzie Botanicznym to szereg roślinnych i wodnych atrakcji, np.:

  • duży staw będący pozostałością po starorzeczu Odry,
  • kompleksy szklarni,
  • staw z kolekcją grzybieni,
  • żywopłoty z roślin liściastych i iglastych,
  • skamieniały pień.

W Ogrodzie zobaczysz zmieniającą się każdego roku ekspozycję pt. „Roślina Roku”. Znajdziesz tu też pomnik Karola Linneusza. Ogród Botaniczny otwarty jest od kwietnia do października, a za jednorazowy bilet zapłacisz tu 15 zł.

Gdzie nocleg we Wrocławiu?

Jeśli chcesz mieszkać blisko Ogrodu Botanicznego, wybierz apartament zlokalizowany w dzielnicy Nadodrze. Stąd będziesz miał blisko nie tylko do Ogrodu, ale także do Rynku czy na Wyspę Słodową (zielone miejsce relaksu, w którym spotykają się głównie studenci). Nadodrze oferuje także inne atrakcje - to najstarsza dzielnica Wrocławia, w której znajdziesz przedwojenne kamienice, stare zakłady rzemieślnicze czy alternatywne knajpki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.