Wiadomości z Zabrza

Wirtualny adres dla start-upów. Dlaczego warto?

  • Dodano: 2023-08-02 13:00, aktualizacja: 2023-08-11 13:07

Start-up to nowo utworzone przedsiębiorstwo, w którym ponosi się duże ryzyko, ale i zwrot z inwestycji może być całkiem spory, jeśli uda się osiągnąć założony sukces. Przedsiębiorstwa tego typu działają najczęściej w branżach takich jak IT, nowe technologie czy marketing. W tym modelu biznesowym działalność finansowana jest m.in. ze środków posiadanych przez założycieli, ale i pozyskanych np. z funduszy kapitałowych. Przedsiębiorstwa te działają nierzadko w formie zdalnej, dlatego nie potrzebują stacjonarnego, dużego biura do pracy. Jak zatem wirtualny adres może się przyczynić do usprawnienia działań start-upów?

Wirtualny adres firmy – na czym to polega?

Wirtualny adres firmy to oficjalne dane adresowe, z których może skorzystać decydująca się na tę usługę firma, w tym także start-up. Uzyskane dane adresowe służą do rejestracji działalności, pojawiają się we wszystkich dokumentach urzędowych, a także w materiałach marketingowych. Jest to również fizycznie istniejące biuro, nierzadko większa powierzchnia, w której dostępne są np. sale konferencyjne bądź przestrzeń do coworkingu, dzięki czemu pracownicy start-upu zyskują na realnym miejscu do pracy.

Jak działa wirtualny adres biura?

Po wybraniu danej oferty start-up zyskuje na oficjalnych danych adresowych, z których od razu może korzystać. Te zaś pojawiają się we wszystkich dokumentach czy materiałach związanych z prowadzonym biznesem. W modelu biznesowym, na którym bazuje start-up, to niezwykle istotny punkt. Nie można bowiem wykluczyć pojawiającej się korespondencji czy też konieczności odbywania spotkań z klientami, a także współpracownikami. Nikt jednak nie chce tego robić w domu, w prywatnym lokum, które jest miejscem zamieszkania.

Na co dzień w miejscu istnienia realnego adresu firma nie musi przebywać ani pracować, choć może. Gdy jednak pojawia się taka potrzeba, nie trzeba się zastanawiać, gdzie udać się na spotkanie. Dla osób postronnych oficjalny adres firmowy wygląda profesjonalnie, a firma sprawia wrażenie godnej zaufania.

Dlaczego start-upy wybierają wirtualne adresy?

Wynajem adresu to przede wszystkim możliwość zwiększenia prestiżu oraz podkreślenia wiarygodności firmy. Dla start-upów, które najczęściej pracują nad dużymi i kosztownymi projektami, liczą na sukces, a przy tym ich bazą są dziedziny takie jak nowe technologie czy IT, ten wspomniany prestiż wpływa na udaną realizację.

Dla odbiorców firma, która inwestuje w odpowiednio wyposażone miejsce do pracy czy spotkań, udostępnia lokalizację w centrum dużego miasta, przestrzeń, która daje poczucie prestiżu i profesjonalnego podejścia, jest tą, z którą warto współpracować.

Start-upy szukają finansowania z różnych źródeł, w tym wśród inwestorów. Dla nich zaś firma, która działa pod prywatnymi danymi adresowymi, zdecydowanie nie jest godna zaufania, a tym bardziej inwestowania dużych pieniędzy.

Wirtualne adresy – elastyczność i oszczędność

Adres wirtualny firmy daje start-upom sporo możliwości, w tym dotyczących oszczędzania. Do tego można liczyć na elastyczność, która jest równie ważna w biznesie. Dzięki wirtualnemu adresowi można liczyć na obsługę korespondencji, co ułatwia prowadzenie biznesu, poza tym sprzyja oszczędnościom względem czasu.

Firma może ponadto liczyć na miejsce do pracy, spotkań czy konferencji, choć na co dzień wszyscy działają zdalnie, z dowolnego punktu w kraju, a nawet poza nim. Nie ma potrzeby wynajmowania stacjonarnego biura, a tym samym generowania zbędnych kosztów. W modelu biznesowym, który opiera się w dużej mierze na finansowaniu przez założycieli bądź pozyskiwaniu inwestorów, możliwość ograniczenia wydatków związanych z przestrzenią do pracy to duży atut.

Wynajem adresu na siedzibę firmy – jak wybrać tę usługę?

Szukając adresu dla firmy, warto kierować się prestiżową lokalizacją, która odpowiada za to, w jaki sposób odbierana jest firma. Należy także szukać oferty, w której znajduje się nie tylko wynajęcie adresu siedziby firmy, ale i dodatkowe usługi z możliwością ich indywidualnego dopasowania.

Z taką kompleksową propozycją usług wirtualnego biura wychodzi Vimar Office. Można dzięki niemu liczyć na wirtualny adres w Warszawie, zatem prestiżową lokalizację, a do tego kilka rozbudowanych pakietów do wyboru.

Adres wirtualny dla start-upu – przyszłościowe rozwiązanie

Wirtualny adres dla start-upu to przede wszystkim budowanie pozytywnego wizerunku, większy prestiż i wiarygodność, które mają znaczący wpływ dla biznesowych decyzji oraz zainteresowania potencjalnych inwestorów.

W start-upie wirtualny adres może wręcz stanowić część biznesowej strategii. To bowiem elastyczność, sporo zalet i zdecydowanie więcej możliwości dla prowadzonych projektów.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.