Wiadomości z Zabrza

W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli poznaj zbawienne działanie akupunktury

  • Dodano: 2022-08-16 06:30, aktualizacja: 2022-08-16 06:44

Praktycznie każdy z nas cierpi na różnego rodzaju dolegliwości dające mniej lub bardziej o sobie znać. Jeśli ich charakter nie jest tak poważny warto zamiast stosowania leków obciążających wątrobę skorzystać z dobrodziejstw jakie oferuje medycyna naturalna. Cieszącą się już od wielu lat metodą jest akupunktura, czyli nakłuwanie ciała igłami. Na co to dokładnie pomaga? Do kogo jest skierowana? Jakie przynosi korzyści zdrowotne? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w niniejszym artykule. Zapraszamy do czytania!

Krótkie ABC – czym właściwie jest akupunktura? Ekspert wyjaśnia

Na samym początku zacznijmy od wyjaśnienia czym dokładnie jest akupunktura. Wywodzi się z starochińskiej medycyny naturalnej. Jej idea głosi, że nakłuwanie ciała w odpowiednich punktach na ciele pomaga przywrócić właściwy przepływ energii, a tym samym złagodzić pojawiające się dolegliwości. Co najważniejsze, akupunktura musi zostać wykonana przez uprawnioną osobę znającą się na ogólnych zasadach nakłuwania poszczególnych części ciała. Jest ich aż 400! Lekarz wykonujący akupunkturę sam decyduje na jaką głębokość zostanie wbita igła. Ale bez obaw, zabieg jest zupełnie bezbolesny! Dlaczego nakłuwać można tylko przeznaczone do tego miejsca? Ponieważ tylko takie działanie przynosi oczekiwane efekty! Pomaga w przywróceniu homeostazy organizmu, czyli równowagi wśród zachodzących wewnętrznie procesów. Decydując się na zabieg akupunktury musisz mieć świadomość, że jej celem nie jest leczenie, a jedynie łagodzenie występujących dolegliwości.

Sprawdź czy akupunktura jest dla Ciebie i oddaj swoje ciało w ręce specjalistów

Zajmijmy się w takim razie na co dokładnie pomaga akupunktura i kiedy warto ją stosować. Nakłuwanie odpowiednich miejsc na ciele poprawia przepływ krwi, a tym samym sprawia, że poszczególne komórki oraz tkanki są lepiej ukrwione, a tym samym dotlenione. Akupunktura pomaga także w rozluźnieniu spiętych mięśni oraz redukuje stres. Najczęściej na zbieg ten decydują się osoby borykające się z:

  • powracającym zapaleniem zatok,

  • nadciśnieniem,

  • astmą,

  • migrenami,

  • problemami ze strony układu pokarmowego,

  • zapaleniami stawów,

  • bólami kręgosłupa.

Możemy śmiało powiedzieć, że akupunktura wspomaga tradycyjne leczenie, a także chroni przed zaognieniem niewielkich dolegliwości bólowych. Jeśli szukasz specjalistów w tej dziedzinie odwiedź HERBASOL Gabinet Zielarsko – Medyczyny. To właśnie tutaj zadbasz o swoje samopoczucie oddając się w ręce profesjonalistów. Już po pierwszy zabiegu zobaczysz jak korzystny wpływ wywarł na Twój organizm! Sprawdź atrakcyjną ofertę i umów się na wizytę. Niekonwencjonalna medycyna naturalna to Twój prosty i skuteczny sposób na zachowanie dobrej kondycji zdrowotnej!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.