Wiadomości z Zabrza

Szukasz pracy w Katowicach? Skorzystaj z naszych wskazówek!

  • Dodano: 2021-08-24 12:15, aktualizacja: 2021-08-27 10:44

Rzeczą, która naprawdę potrafi uszczęśliwić człowieka, jest praca. W Katowicach miejsc pracy jest pod dostatkiem – trzeba jednak wiedzieć gdzie i jak ich szukać. Poza tym, samo znalezienie oferty to nie wszystko; kluczowe jest, aby jak najlepiej wypaść przed potencjalnym pracodawcą. Praca w Katowicach może stać się realnym marzeniem! Przygotowaliśmy kilka przydatnych wskazówek, które z pewnością pomogą Ci ją znaleźć!

Gdzie szukać pracy w Katowicach?

Kiedyś ofert pracy poszukiwało się w gazetach – dziś głównym źródłem informacji stał się Internet, dlatego większość firm prowadzi rekrutację poprzez wystawianie ofert konkretnych stanowisk na różnych portalach. Warto skorzystać z wyszukiwarki ofert pracy – codziennie pojawia się tam wiele nowych ogłoszeń w sprawie pracy w różnych sektorach gospodarki. Oprócz samych ofert, znajdziesz tam również opinie o pracodawcach oraz informacje o różnych szkoleniach i kursach, dzięki którym możesz podnieść swoje kwalifikacje i tym samym zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Umieszczane są tam również ogłoszenia oferujące pracę za granicą. Na stronie GoWork znajdziesz także poradniki, zawierające wskazówki na temat m.in. sporządzania CV oraz listu motywacyjnego.

Grunt to dobre CV!

Po znalezieniu odpowiedniej oferty, należy nawiązać kontakt z potencjalnym pracodawcą. Dużym ułatwieniem jest aplikowanie bezpośrednio przez ogłoszenie wystawione na GoWork – wystarczy wypełnić specjalny formularz zawierający podstawowe dane. Dołączamy do niego plik z CV oraz listem motywacyjnym. Odpowiednio sporządzone CV może być przepustką do rozmowy kwalifikacyjnej. Co powinno znaleźć się we wzorcowym życiorysie? Przede wszystkim dane kontaktowe, informacje o zdobytym wykształceniu, historia zatrudnienia oraz lista umiejętności, które mogą przydać się na konkretnym stanowisku. Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie ubarwiać swojego życiorysu poprzez podawanie nieprawdziwych informacji. Jeżeli pracodawca wymaga dodania specjalnej klauzuli na końcu dokumentu, koniecznie to zrób. Ogromnym plusem jest także umieszczenie swojej fotografii. Ważne jest, aby CV było eleganckie i przejrzyste.

Bądź sobą

Jeżeli zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, nie panikuj. Po pierwsze, dowiedz się jak najwięcej o firmie, w której chcesz pracować – zdobyta wiedza może pomóc Ci w trakcie rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Najczęściej najważniejsze informacje znajdują się na stronie internetowej firmy. Następnie dobierz odpowiedni strój – powinien być schludny i oficjalny, aby zrobić dobre wrażenie na rekrutującym. Nie spóźnij się na rozmowę! Dla pewności przyjdź na miejsce około 15 minut wcześniej. Najważniejsze jest jednak, aby podczas rozmowy być naturalnym – jeżeli będziesz udawać kogoś, kim nie jesteś, rekruter od razu to wyczuje. Postaw zatem na szczerość i podejdź do tego etapu rekrutacji ze spokojem!

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci znaleźć pracę. W Katowicach z pewnością znajdziesz stanowisko swoich marzeń!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.