Wiadomości z Zabrza

Szukasz mieszkania w Zabrzu? Mamy dla Ciebie świetną propozycję!

  • Dodano: 2021-10-28 15:15, aktualizacja: 2021-11-03 15:40

Zabrze jako miasto górnicze w aglomeracji górnośląskiej, stanowi jeden z głównych ośrodków, w którym aktualnie mieszka niemal 174 tys. osób. Choć miejscowości zlokalizowane w tym regionie najczęściej kojarzymy z kopalniami, fabrykami czy po prostu krajobrazem górniczym, w rzeczywistości Zabrze prezentuje się nieco inaczej. Charakteryzuje się ono obszerną powierzchnią terenów zielonych, które stanowią niemal 60 procent. Co więcej, miasto jest także istotnym ośrodkiem komunikacyjnym. Z roku na rok możemy zaobserwować jak dynamicznie się rozwija, nieustannie oferując mieszkańcom coraz korzystniejsze rozwiązania na wielu płaszczyznach. Dotyczy to między innymi rynku nieruchomości, który niezwykle prężnie się rozrasta, by w jak największym stopniu zaspokoić potrzeby mieszkaniowe. Założenie rodziny, chęć ustatkowania się, wzrastające zarobki czy inwestycje to tylko niektóre z przesłanek, które skłaniają dotychczasowych mieszkańców Zabrza do poszukiwania spełniającego ich wymagania mieszkania. Ponadto, przyjeżdżają tu również osoby z pobliskich okolic, a także całej Polski w celu stałego zamieszkania, czy to z przyczyn zarobkowych, czy jakichkolwiek innych. Jeżeli należysz do, którejś z wymienionych grup osób i poszukujesz mieszkania w Zabrzu, zobacz gdzie warto go szukać.

Doskonała lokalizacja

Zabrze, choć jest dość niewielkim miastem o powierzchni około 80 km², charakteryzuje się bardziej lub mniej korzystnymi lokalizacjami pod względem zakupu nieruchomości. Z uwagi na to, że jest to miasto znajdujące się aglomeracji górnośląskiej, a wiele stanowisk pracy znajduje się w nie tylko w samym Zabrzu, ale również jego okolicach, niezwykle istotne jest odpowiednie skomunikowanie. Aktualnie możecie znaleźć ofertę dewelopera DMT Progress, który stworzył pod tym względem niezwykle komfortową inwestycję - Grafitowe Zabrze. Mieszkania zlokalizowane są przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie, która znajduje się w centrum miasta. Jest ona ulicą poprzeczną do ul. Korfantego, z której po paru minutach znajdziecie się na ul. Wolności stanowiącą główną drogę miasta. Jeśli na co dzień poruszacie się samochodem,  podróż do Katowic zajmie Wam mniej więcej 20 minut, a do wszelkich głównych punktów Zabrza dotrzecie w około 5/10 minut. Natomiast, jeśli Wy lub Wasze dzieci przemieszczacie się komunikacją miejską w okolicy znajdziecie blisko usytuowane przystanki. 

Znakomita okolica

Z drugiej strony, oprócz lokalizacji, niezwykle ważna jest sama okolica. Musi ona bowiem spełniać wiele kryteriów, które m.in. pozwolą nam bez przeszkód odpocząć po całym dniu pracy. Otoczenie inwestycji Grafitowe Zabrze zdecydowanie rewelacyjnie się do tego sprawdzi. W niedalekiej odległości znajdziecie tereny zielone, w tym Park im. Bohaterów Poległych, który pozwala na złapanie oddechu wśród natury. Przepływa tamtędy również rzeka Bytomka, która w jeszcze większym stopniu pozwala się zregenerować czy to podczas samotnych, czy rodzinnych spacerów. W okolicy zlokalizowane są także place zabaw, które z pewnością będą świetną atrakcją dla najmłodszych. Zmierzając od inwestycji Grafitowe Zabrze w pobliżu znajdziemy liczne sklepy spożywcze, drogerie, punkty usługowe, a także przedszkola i szkoły. Co więcej, traficie tam także na restauracje serwujące przeróżne dania. 

Komfortowe i dopasowane mieszkania

Mieszkania na sprzedaż, które oferowane są przez dewelopera DMT Progress, dopasowane są pod indywidualne wymagania każdej osoby poszukującej nieruchomości. Całość składa się z 3 budynków mieszkalnych, które wykończone są w modernistycznym, nowoczesnym stylu. Osiedle jest ogrodzone, a także monitorowane, stąd bezpieczeństwo utrzymane jest na jak najwyższym poziomie. W zależności od tego jaki charakter mieszkania najbardziej Was interesuje, możecie znaleźć tam zarówno kawalerki, mieszkania o średniej powierzchni, jak i apartamenty. Jeżeli posiadacie samochód bez problemu zaparkujecie go na specjalnie przygotowanych miejscach parkingowych. Na najniższej kondygnacji inwestycji Grafitowe Zabrze zlokalizowane są powierzchnie usługowo-handlowe, co oznacza, że wiele udogodnień będziecie posiadać w zasięgu ręki, bez konieczności opuszczania osiedla. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.