Wiadomości z Zabrza

Szukajmy pracy, która nas satysfakcjonuje

  • Dodano: 2020-08-14 07:45, aktualizacja: 2020-08-14 07:56

Praca jest jedną z tych czynności w życiu, którą będziemy musieli wykonywać dość długo - z mniejszym lub większym zapałem. Jednym daje satysfakcję i pieniądze, innym pozwala po prostu przetrwać. Najlepiej by było, gdybyśmy znaleźli sobie takie zatrudnienie, które połączy nasze zainteresowania z możliwością uzyskania godziwej pensji. Do zdobycia wymarzonej pracy trzeba się zatem odpowiednio przygotować. Jednym z kluczy, którego musimy użyć w tym celu, musi być dobre CV. W obecnych czasach ilość kandydatów i kandydatek do niektórych zajęć jest naprawdę duża. Trzeba umieć się spośród nich wyróżnić.

1. Dobry kreator CV zawsze pod ręką

2. Zwięzłość, rzeczowość, prawdziwość

Dobry kreator CV zawsze pod ręką

Jeśli nie mamy w głowie gotowego pomysłu na dobre CV, możemy skorzystać ze specjalnych stron, które umożliwią nam napisanie odpowiedniego dokumentu. Są to tzw. kreatory CV - bez trudu znajdziemy je w Internecie. Jednym z nich, mającym do zaproponowania gotowe rozwiązania, które bez trudu dopasujemy do naszych indywidualnych potrzeb, jest cv-maker.pl. CV to skrót od łacińskiej nazwy życiorysu, czyli curriculum vitae. Każde CV musi zawierać wszelkie istotne informacje, na podstawie których przyszły pracodawca będzie mógł podjąć decyzję o ewentualnym zatrudnieniu. CV powinno być czytelne, rzeczowe, a także dopasowane do stanowiska, o które zamierzamy się ubiegać. Ważną sprawą jest profesjonalne zdjęcie, które w nim zamieścimy. Dobry kreator pomoże nam je umieścić w odpowiednim miejscu.

Zwięzłość, rzeczowość, prawdziwość

W przypadku dawnych prac, czy też szkół, które ukończyliśmy, itp., wymieniamy je od najnowszych do najstarszych osiągnięć. Warto też podać różne szkolenia oraz fakt ich ukończenia, bo takie dodatkowe umiejętności mogą zaważyć na wyborze naszej kandydatury. Nie bójmy się także pisać o naszych zainteresowaniach pozapracowniczych - oczywiście nie muszą i nie powinny to być rozbudowane opisy, ale warto o nich wspomnieć. Ogólnie CV powinno być zbiorem rzeczowych i zwięzłych informacji, które pomogą nam uzyskać wymarzoną posadę. Starajmy się także podawać jedynie prawdziwe informacje, bo obecnie weryfikacja różnego rodzaju półprawd, czy wręcz kłamstw, nie stwarza większych trudności. Kreator pozwoli nam także na to, by nasze CV wyglądało przyjaźnie dla oka rekrutera lub rekruterki i tym samy dawało nam większą szansę na ostateczny sukces. Warto skorzystać z takiego profesjonalnego urządzenia, gdyż dzięki temu nasze szanse na rynku pracy zdecydowanie wzrosną.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.