Wiadomości z Zabrza

Szklarnie ogrodowe - dlaczego warto mieć?

  • Dodano: 2024-01-16 09:45

Gdy za oknem jest coraz zimniej, a nadal chcesz korzystać ze swojego ogrodu i mieć swoje własne warzywa i owoce, to warto zastanowić się nad posiadaniem szklarni ogrodowej. To właśnie w takiej szklarni rośliny mogą rosnąć nawet wtedy, gdy za oknem pogoda nie jest już ku temu sprzyjająca. Jakie rośliny, warzywa i owoce możesz uprawiać w szklarni? Dlaczego warto mieć swoją własną przydomową szklarnię w ogrodzie? Na co zwrócić uwagę przy wyborze szklarni do uprawy roślin? I gdzie możesz znaleźć takie modele, które będą odpowiednie dla ciebie i twoich planów? 

  1. Szklarnia ogrodowa - dlaczego warto mieć szklarnie przydomowe?
  2. Szklarnie ogrodowe - na co zwrócić uwagę wybierając szklarnię?
  3. Gdzie znaleźć różne rodzaje szklarni ogrodowych - gdzie je kupić?

Szklarnia ogrodowa - dlaczego warto mieć szklarnie przydomowe?

Dlaczego warto mieć na swoim tarasie bądź w ogrodzie szklarnie? Ponieważ w ten sposób będziesz mógł uprawiać różnorodne rośliny przez cały rok. Szklarnia ogrodowa pozwoli ci cieszyć się świeżymi owocami i warzywami niezależnie od tego, jaka pogoda będzie za oknem. W ten sposób można także uprawiać rośliny ozdobne, w tym kwiaty - przy czym warto pamiętać, że aby szklarnia jak najlepiej spełniała swoje zadanie, warto aby została rozłożona od strony południowej. Możesz rozwijać swoje pasje i zamiłowania ogrodowe. Zabezpieczysz rośliny przed wiosennymi chłodami. Rośliny wrażliwe na nadmiar wody znajdą w twojej szklarni schronienie. Nade wszystko jednak  uprawy, które lubą ciepło  będą wdzięczne za taki dom. Czy to będzie szklarnia szklona prawdziwym szkłem, czy pokryta poliwęglanem komorowym czy chociażby folią ogrodniczą, warto zainwestować w przydomową szklarnię.

Szklarnie ogrodowe - na co zwrócić uwagę wybierając szklarnię?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szklarni ogrodowej na swoją posesję? Przede wszystkim warto zastanowić się z czego szklarnia może być wykonana - czy będzie to szkło, czy raczej będzie zrobiona z poliwęglanu. Ten drugi materiał jest lekki i wytrzymały, będzie służył ci przez długi czas. Kolejną kwestią jest jakość całej konstrukcji. Czy szklarnię można swobodnie składać i rozkładać, gdy najdzie taka potrzeba? Obecnie popularne są szklarnie o konstrukcji aluminiowej. Warte zainteresowania z uwagi na łatwy montaż. Tanim rozwiązaniem będzie tunel foliowy na konstrukcji stalowej lub z rur plastykowych. Nie można także zapomnieć o swoich możliwościach dotyczących miejsca. Jeżeli masz mały ogród, to wybierz małą szklarnię, większe szklarnie sprawdzą się w miejscach większych, obszerniejszych. Na rynku są też  dostępne szklarnie przyścienne, Jeżeli ustawisz ją na ścianie południowej to zyskasz dużo ciepła i potrzebnego rośliną światła. Jeżeli chcesz uprawiać rośłiny w okresach wczsnowiocennych lib jesiennych pomyśl też by wyposarzyć szklarnię w lampy do naświetlania rośłin oraz w źródło ciepła na wypadech spadków temperatury na zewnątrz.

Gdzie znaleźć różne rodzaje szklarni ogrodowych - gdzie je kupić?

Jeżeli chcesz oddać się uprawie roślin, warzyw i owoców nawet wtedy, gdy pogoda za oknem nie jest zbyt łaskawa, to szklarnia ogrodowa będzie odpowiednim wyborem. Gdzie jednak znaleźć różne opcje do wyboru, wśród których będzie też taki model, który będzie odpowiadał wszystkim twoim wymaganiom? Najlepiej swoje poszukiwania zacząć w internecie - to właśnie tam będziesz mieć dostęp do najróżniejszych interesujących modeli, które świetnie sprawdzą się do uprawy roślin, kwiatów, owoców czy warzyw takich, jak pomidory czy papryka. 

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.