Wiadomości z Zabrza

Styl rustykalny – w podążaniu za utraconymi wspomnieniami. Krótka historia powstania

  • Dodano: 2022-08-01 14:30, aktualizacja: 2022-08-02 09:30

Historia stylu, który dziś jest uwielbiany przede wszystkim przez mieszkańców miast, sięga przełomu XIX i XX wieku, a całą inspirację czerpie przede wszystkim z wnętrz dawnych gospodarstw wiejskich. W XXI wieku styl rustykalny zyskuje coraz większą popularność, głównie przez fakt szybkich procesów urbanizacji i stale rozwijającej się technologii, które są często obciążające dla wielu osób. Ludzie chcą wnieść do wnętrz swoich mieszkań i domów odrobinę sielskiego życia, aby przede wszystkim czuć komfort i swoiste zrelaksowanie tuż po przekroczeniu progu.

Jak wprowadzić sielankę do własnego domu? Charakterystyka wnętrz rustykalnych

Podążając za wspomnieniami chociażby pobytu na wsi, gdzie czas jakby stanął w miejscu, projektanci wnętrz zaczęli wydobywać poszczególne cechy pomieszczeń rustykalnych, przede wszystkim inspirując się dokumentami czy obrazami malowanymi przez malarzy żyjących w XIX i XX wieku. Styl rustykalny ma wiele wspólnego z otaczającą nas naturą, co widać przede wszystkim w meblach – są one zrobione z drewna lub świetnie imitują poprzecierane drewno, od razu wprowadzając do wnętrza powiew dawnych lat. Rustykalny styl to też poszanowanie przestrzeni i łączenie współczesnych elementów z dodatkami, które wyglądają jak gdyby wyciągnięte były z przeszłości. We wnętrzach projektowanych właśnie w tym stylu, należy przede wszystkim łączyć „kiedyś i dziś” w jedno, mieszając ze sobą dane elementy. Kolory i kształty mebli i dodatków powinny pozostać w odcieniach brązów, szarości i piasku, gdyż to właśnie one łączą się perfekcyjnie z zielenią roślin, których obecność w danym miejscu jest wręcz wymagana. Wnętrza rustykalne są przede wszystkim dla ludzi, którzy zabiegani we współczesnym świecie, w pewien sposób tęsknią za danymi czasami czy chcą doznawać sielanki niczym z wierszy dawnych poetów, którzy z lubością opisywali wiejskie życie.

Meble rustykalne – gdzie szukać i czym konkretnie powinny się cechować? Kilka wskazówek

Nie musisz odwiedzać targów staroci, aby upolować łóżko pasujące do rustykalnego wnętrza – możesz zakupić je w sklepach meblowych, bowiem wraz ze wzrostem zainteresowania danym stylem, zwiększyła się również produkcja mebli, które spełniają jego wymogi. Jeżeli masz przed sobą zbudowanie swego pokoju praktycznie od zera, przede wszystkim zwróć uwagę na możliwość zakupu pełnego zestawu mebli, które znakomicie do siebie pasują. Takie rozwiązanie daje między innymi sklep internetowy Sandow. Na swojej stronie, sandow.pl, posiada szeroką ofertę łóżek, szafek i komód, spełniających wszystkie wymagania, jakie oczekuje prawdziwy styl rustykalny. Jeśli zaś zamiast łóżka przymierzasz się do zakupu kanapy, pamiętaj aby jej kolory w pewnym stopniu nawiązywały do wiejskiego życia. Warto pokusić się o kanapy na drewnianych nóżkach – obecnie są najpopularniejszym wyjściem, jeżeli planuje się wzbogacić swoje wnętrze o ciekawy dodatek. Zacznij tworzyć własną sielankę już teraz!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.