Wiadomości z Zabrza

Sklep z farbami do włosów - czy warto?

  • Dodano: 2021-10-07 11:30

Marzą Ci się zdrowe, miękkie i lśniące włosy, których kolor zachwyca każdego, kto na Ciebie spojrzy? Profesjonalne farby do włosów nie tylko sprawią, że Twój wygląd będzie olśniewający, ale także zadbają o strukturę włosa, nadając im blask i niebywałą sprężystość. Już nie musisz martwić się łamliwością czy puszeniem się niesfornych loków. Koloryzacja włosów w domowym zaciszu jest możliwa, a efekt będzie trwały przez wiele tygodni bez ryzyka spłukania czy wyblaknięcia wybranej tonacji. 

Najlepsze farby do włosów wybierane przez stylistów 

Każdy chce wyglądać pięknie, lecz nasz naturalny kolor włosów niejednokrotnie daleki jest od ideału. Często włos jest matowy, pozbawiony balasku, a kolor szarawy i mało wyraźny. W takim przypadku szerokie grono klientów decyduje się na koloryzację farbami. Jak działają farby do włosów fryzjerskie? W zależności od koloru, jaki chcemy uzyskać i tonacji, musimy dobrać odpowiedni oxydant, czyli emulsję utleniającą. To ona w połączeniu z farbą pozwala na nadanie włosom pożądanej barwy.

Im większą różnicę chcemy uzyskać w stosunku do aktualnego koloru, tym mocniejsze stężenie procentowe oxydantu musimy dobrać do profesjonalnej farby. Poprzez zawarte składniki pielęgnujące, nie tylko doskonale łączy się z farbą, ale także dba o strukturę włosa, pozostawiając go w dobrej kondycji mimo ingerencji barwników i utleniaczy. 

Farbowanie włosów - profesjonalne farby do włosów

Profesjonalne farby wbrew pozorom nie są skomplikowane w użytkowaniu i bez problemu można ich używać samodzielnie. Na pewno zachowają dłuższą trwałość, niż popularne szamponetki, a czas farbowania nie będzie znacznie dłuższy od koloryzacji za pomocą płynu mającego. Konsystencja produktu umożliwi nam wygodną aplikację, bez obaw, że mieszanka podczas nakładania będzie nam spływać po całej twarzy i karku. Unikatowa formuła gwarantuje doskonałe krycie, w szczególności daje stuprocentową gwarancję na pokrycie pojawiających się siwych włosów, które chcemy zatuszować. 

Przygotowane farby należy nakładać na suche włosy za pomocą drewnianych lub plastikowych przyrządów. Nie zaleca się stosowania metalowych spinek, grzebieni lub wsuwek podczas dokonywania koloryzacji. Czas trzymania farby na włosach jest ustalany indywidualnie, ze względu na rodzaj koloru jaki, chcemy uzyskać oraz indywidualnych predyspozycji produktu. Istotnym jest stosowanie się do instrukcji zawartych w opakowaniu, ponieważ przetrzymanie farby na głowie może skutkować podrażnieniami lub innymi niepożądanymi efektami naruszającymi strukturę włosa. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.