Wiadomości z Zabrza

Serwis wózków widłowych - dlaczego warto skorzystać z jego usług?

  • Dodano: 2019-09-27 11:00

Jesteś przedsiębiorcą i na co dzień starasz się dbać o efektywną pracę swojej firmy? Zajmujesz się transportem i składowaniem, a to, co liczy się dla Ciebie najbardziej to sprawne i szybkie wykonanie usługi? Pamiętaj, że nawet w najlepszej firmie zdarzają się awarie! Nie możesz ich uniknąć, ale możesz skorzystać z usług serwisu wózków widłowych. Dlaczego warto? Na to pytanie odpowiedź znajdziesz poniżej!

Zapewne wielu z Was zastanawia się, czy posiadając wózki widłowe warto korzystać z usług zewnętrznych serwisów. Co może zawierać w sobie taka usługa i dlaczego jest atrakcyjna? Odpowiadamy!

Kompleksowa obsługa

To, co najważniejsze, to zakres usług, jakie może zaoferować profesjonalny serwis wózków widłowych. W przeciwieństwie do zatrudnionego przez firmę konserwatora, serwis posiada swoje zaplecze techniczne. Wyposażone w nowoczesne sprzęty, urządzenia i narzędzia, a także sztab specjalistów i techników, warsztaty są w stanie w krótkim czasie poradzić sobie z:

  • usunięciem awarii oraz usterek;
  • przygotowaniem urządzeń do rejestracji w Urzędzie Dozoru Technicznego;
  • przeglądami okresowymi;
  • regeneracją elementów hydrauliki siłowej, zawieszeń, masztów;
  • montażem opon;
  • wymianą części;
  • odnową lakierniczą

oraz wieloma innego typu zadaniami (w zależności od pełnej oferty serwisu wózków widłowych - może to być także np. dodatkowa zabudowa kabiny).

Dostarczenie sprzętu zastępczego

sprzet-zastepczy

Jeśli masz dużo obowiązków, a w przypadku awarii chcesz uniknąć przestojów, serwis wózków widłowych to miejsce, któremu powinieneś powierzyć pieczę nad swoją flotą sprzętów.

Zazwyczaj, na czas usuwania usterki czy większej awarii w pojeździe serwis jest w stanie dostarczyć do przedsiębiorstwa wózek zastępczy o podobnych parametrach. Dzięki temu, unika się strat i przestojów w firmie. Nie płacąc za wypożyczenie sprzętu ani złotówki!

Pogotowie serwisowe

Jeśli zatrudniasz konserwatora wózków widłowych, możesz zapytać w jaki sposób przyjazd pogotowia serwisowego może być szybszy i sprawniejszy niż obecność pracownika na miejscu. Otóż może! W serwisach wózków widłowych pracuje zwykle od kilku do kilkudziesięciu pracowników. Nie ma mowy o sytuacji, w której wszyscy serwisanci jednocześnie byliby na urlopie czy zwolnieniu chorobowym. Nieobecność jest bardziej możliwa w przypadku pojedynczego pracownika.
Ponadto, warto zaznaczyć, iż serwisy wózków widłowych popularnych marek zwykle dysponują Pogotowiem Serwisowym - do 24h u klienta. Taką usługę oferuje np. Toyota-Widłowe: www.toyota-widlowe.pl/content/5-serwis-wozkow-widlowych.

pogotowie-serwisowe

Gwarancja na naprawę

Bardzo istotny jest fakt, że serwisy wózków widłowych oferują gwarancję na swoje usługi czy wymienione części. Dzięki temu, nie musisz się martwić o jakość świadczonej usługi. Poza tym naprawy gwarancyjne wykonywane są oczywiście nieodpłatnie. A okres gwarancji może wynosić nawet do 60 miesięcy (!) tak jak w przypadku Serwisu Wózków Widłowych Manitou: www.manitou24.pl/content/8-umowa-full-serwis.

Dostęp do markowych części zamiennych

dostep-do-czesci-zamiennych

Jak wspomnieliśmy, serwis wózków widłowych zajmuje się także wymianą części. Podczas wymiany elementów w wózku, bardzo ważne jest aby nowe części były tej samej marki, co pojazd oraz aby dopasować je bezpośrednio do danego modelu pojazdu.
Szczególnie małe firmy i przedsiębiorstwa miewają problemy z zamówieniem pojedynczych elementów zamiennych, na które często muszą czekać kilka tygodni. Wybór tańszych, ale gorszej jakości odpowiedników także nie jest dobrym rozwiązaniem.
Natomiast jeśli korzystasz z usług serwisu wózków widłowych nie musisz się martwić o wyszukiwanie w sieci i sprowadzanie części do wózków. Serwisy, takie jak tutaj, zwykle posiadają własne magazyny z zapasem wymiennych elementów. A dzięki bezpośredniej międzynarodowej współpracy z producentami są w stanie szybko zdobyć elementy, których nie posiadają w danym momencie na stanie.

Podsumowanie

Gołym okiem widać, iż skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu wózków widłowych jest wygodnym i korzystnym rozwiązaniem. Kompleksowość świadczonej usługi sprawia, iż nie trzeba martwić się o samodzielne rozwiązywanie problemów, wymianę części czy przygotowanie sprzętu do przeglądów.
 

Serwis wózków widłowych to dobre rozwiązanie zarówno dla niewielkich przedsiębiorców, których nie stać na zatrudnianie sztabu dodatkowych pracowników odpowiedzialnych za dobry stan urządzeń, jak i dużych firm, które nie mogą pozwolić sobie na straty wynikające z awarii i wymuszonych przestojów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.