Wiadomości z Zabrza

Rozlicz swój PIT za darmo!

  • Dodano: 2023-02-13 08:45, aktualizacja: 2023-02-20 10:35

Obecnie podatnicy nie muszą przepisywać danych z PIT-11 i PIT-8C do PIT-37 i PIT-38. Ministerstwo Finansów przygotowało dla nich wstępnie wypełniony e-PIT, który znacząco ułatwia złożenie deklaracji podatkowej. Mimo to obowiązkiem każdego podatnika jest sprawdzenie PIT-u i upewnienie się, że otrzyma on jak najwyższy zwrot podatku. W tym celu z pomocą przychodzą programy do rozliczania PIT-ów, dzięki którym nie musisz znać się na podatkach, aby prawidłowo i bezpiecznie rozliczyć swój e-PIT. Dowiedz się, dlaczego warto rozliczyć swój e-PIT ze specjalnym programem PIT. 

3 powody, dla których warto skorzystać z programu do rozliczenia PIT 2022/2023

  • Korzystanie z programu do rozliczania PIT-ów jest niezwykle proste i intuicyjne, a gwarantuje 100% prawidłowości. 
  • Dzięki programowi nie musisz znać się na podatkach, nie musisz też znać szczegółowo wszystkich zmian w PIT 2023 przy rozliczeniach za 2022 rok.
  • Program obsługuje najpopularniejsze formularze PIT (czyli PIT-28, 36, 36L, 37, 38 39), a także te mniej popularne deklaracje podatkowe.

Programy do rozliczania PIT-ów powstały po to, by ułatwić wypełnianie PIT-u, które większości z nas kojarzą się z trudnym i czasochłonnym zajęciem. Dzięki skorzystaniu z programu w kilka minut wypełnisz PIT i wyślesz go do Urzędu Skarbowego przez Internet. Wystarczy uruchomić program i automatycznie wypełnić dane z serwerów Ministerstwa Finansów lub wprowadzić go samodzielnie w odpowiednio przygotowanym do tego kreatorze. 

Dlaczego powinno się samodzielnie rozliczyć swój e-PIT?

Nie każdy podatnik zdaje sobie sprawę z tego, że istnieją określone okoliczności, kiedy to kontrola PIT jest obowiązkowa. Oznacza to, że jeśli podatnik nie dokona żadnych modyfikacji w swojej deklaracji, to mogą spotkać go sankcje karne. Często zdarza się również, że podatnik jest stratny po złożeniu deklaracji, ponieważ mógł zapłacić o wiele niższy podatek, niż wynika to z deklaracji przygotowanej przez Ministerstwo Finansów w usłudze „Twój e-PIT”. Właśnie dlatego tak ważne, jest, aby sprawdzić i w razie potrzeby zmodyfikować swój PIT w usłudze Twój e-PIT. Skorzystanie z programu niejednokrotnie pozwala zaoszczędzić sporą kwotę i uniknąć urzędowych nieprzyjemności!

Z którego programu do rozliczania e-PIT warto skorzystać?

Jednym z programów, którym warto się zainteresować jest program e-pity. Program ten  pozwala na wypełnianie ponad 40 deklaracji PIT 2022 w 2023 roku. Jest to największa liczba deklaracji podatkowych spośród konkurencyjnych programów do e-PIT. W aplikacji e-pity znajdziesz również druki dla wąskich grup podatników jak: PIT-16, PIT-16A, PIT-19A, PIT-2, PIT-2A i 2K, PIT-3, PIT-14 oraz deklaracje UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, ORD-ZU. Jeżeli więc szukasz programu do rozliczenia deklaracji PIT 37, to program e-pity jest do tego idealny! To właśnie tam rozliczysz swój PIT online w krótkim czasie i bez najmniejszych problemów. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.