Wiadomości z Zabrza

Rajskie plaże – idealny kierunek na zimowe wakacje

  • Dodano: 2023-12-19 09:45

Jak wyobrażasz sobie pocztówkową plażę? Jasny piasek, błękitne, bezkresne morze, palmy, niewielu ludzi? Taki obrazek wydaje się tak idylliczny, że aż nierzeczywisty. Ale takie miejsca istnieją naprawdę. To plaże tropikalnych wysp, które każdego roku przyciągają turystów spragnionych bajecznych wakacji w otoczeniu najpiękniejszych plaż świata.

Najpiękniejsze plaże świata – gdzie ich szukać

Każdy ranking jest w jakiś sposób subiektywny i oddaje w dużym stopniu upodobania osoby, która go tworzy. Jednak w wielu z nich powtarza się kilka miejsc, w których szukać można najpiękniejszych plaż na świecie. Duża część z nich znajduje się na tropikalnych wyspach, które szczególnie w okresie panującej na półkuli północnej zimy są doskonałym kierunkiem na wakacje.

Wśród rajskich plaż bardzo wysoko znajdują się zawsze Malediwy (https://planetescape.pl/blog/malediwy-najpiekniejsze-plaze-swiata/). To archipelag składający się z około 1200 wysp, z których zaledwie 200 jest zamieszkanych. Tworzą one atole, które są uważane za jeden z najlepszych kierunków na wypoczynek. Tutejsze plaże otoczone są tropikalną roślinnością, pokrywa je jasny piasek, a okoliczne wody, płytkie przy brzegu to idealne miejsce na uprawianie sportów wodnych. Ponieważ Malediwy to wyspy koralowe, wokół nich rozciągają się wspaniałe rafy, na których można poznawać podwodne życie ryb i innych stworzeń. Mieszkają tu m.in. ogromne płaszczki, manaty czy rekiny wielorybie. Te ostatnie są niegroźne dla ludzi, a pływanie między nimi to atrakcja, która pozostaje na długo w pamięci.

Oprócz Malediwów w czołówce tropikalnych plaż znajdują się te na Dominikanie. Wyspa na Morzu Karaibskim ma ponad 400 km piaszczystego wybrzeża, które idealnie nadaje się do wypoczynku. Można go połączyć z poznawaniem lokalnej barwnej kultury, w tym wizytami na plantacjach trzciny cukrowej, przypraw czy w fabryczkach produkujących rum, piknikami morskimi, wycieczkami łodziami lub katamaranem i wieloma różnymi atrakcjami. Innym znanym kierunkiem plażowym są Seszele, których plaże z olbrzymimi głazami zdobią często artykuły poświęcone wypoczynkowi w tropikach.

Piękne plaże czekają na odkrycie

Jednak piękne plaże znajdują się nie tylko w najbardziej znanych miejscach wakacyjnych. Wciąż odkrywane są kolejne „plażowe raje”, które zdobywają sobie coraz więcej zwolenników. Należy do nich Sri Lanka, wyspa kojarzona także, a może przede wszystkim, z fascynującą kulturą, polami herbacianymi i możliwością uczestnictwa w safari. Nieodkrytą perłą azjatyckich plaż są Filipiny (https://planetescape.pl/blog/luksusowe-hotele-na-filipinach/), które zaskakują nie tylko bajecznym wybrzeżem, ale też luksusowymi hotelami oraz resortami nadmorskimi.

Wypoczynek na plażach Filipin, na wyspach takich jak Boracay czy Bohol, można połączyć z ich zwiedzaniem. Tropikalne lasy, ukryte w nich wodospady, bajeczne krajobrazy z górami i głębokimi dolinami, bogata fauna na czele z maleńkimi tarsjuszami, plantacje przypraw – to tylko niektóre z czekających na turystów atrakcji. A w to wszystko wpleciony relaks pod palmami, nad szumiącym, błękitnym morzem, które w słońcu przybiera nierzeczywisty odcień. Rajskie plaże czekają na swoje odkrycie i pozwalają oderwać się od codzienności oraz mniej korzystnej pogody panującej na półkuli północnej. Takie miejsca to gwarancja relaksu.

Karolina GoikKarolina Goik
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.