Wiadomości z Zabrza

Pożyczka pod zastaw auta - sposób na szybki zastrzyk gotówki

  • Dodano: 2022-02-28 14:30, aktualizacja: 2022-03-03 14:33

Pożyczki pod zastaw samochodu stają się coraz bardziej popularną i wygodną opcją dla osób ze słabą zdolnością kredytową, którzy w danym momencie potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Wymagają również mniejszego nakładu pracy i wypełniania formalności, gdzie w przypadku banku zostaniemy wręcz “zarzucenii” formalnościami. Trzeba również liczyć się z faktem, że będziemy sprawdzani w KRD i BIK, co może stanąć na przeszkodzie w otrzymaniu pożyczki. Jeżeli takie to proste, to jak to dokładnie działa?

Jak to działa?

Zapożyczenie tego typu jest niemalże identyczne jak tradycyjna pożyczka, z tą różnicą, że zabezpieczeniem dla pożyczającego jest nasz samochód. W razie niespłacenia należności tracimy samochód. Jest to bezpieczniejsza forma zastawu, aniżeli zastaw naszego mieszkania czy domu. Dzięki temu unikniemy niespodziewanych i niepożądanych problemów, w razie braku możliwości spłaty zaciągniętej pożyczki. Oczywiście mimo zaciągnięcia pożyczki pod zastaw auta będziemy mieli możliwość korzystania z naszego pojazdu.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Posiadanie samochodu nie będzie wystarczające, aby spełnić warunki pożyczki. Auto musi posiadać aktywne ubezpieczenie OC/AC, ważny przegląd techniczny oraz posiadać wszystkie, niezbędne papiery. Auto również musi być sprawne i nie może być samochodem, które uznane będzie za stare(nie wliczamy w to samochodów zabytkowych czy kolekcjonerskich). Aby uzyskać pożyczkę pod zastaw auta musimy również być jedynymi właścicielami samochodu, być pełnoletni i posiadać ważny dowód osobisty. 

Jeżeli nasz pojazd spełnia powyższe warunki, bez wahania możemy złożyć wniosek o pożyczkę.

Kiedy możemy wnioskować o pożyczkę pod zastaw auta?

Samochód, jako forma forma zastawu, może być użyta gdy potrzebujemy większej sumy gotówki, ale nasza zdolność kredytowa jest niska, jesteśmy wpisani w BIK lub KRD. Możemy również skorzystać z takiej formy zastawy gdy posiadamy zajęcia komornicze. 

Oczywiście im większa wartość samochodu, tym większa możliwa pożyczka. Auto jest formą zabezpieczenia, w razie gdybyśmy zaprzestali spłaty należności względem pożyczkodawcy.

Co dzieję się po zaakceptowaniu warunków?

Jeżeli wypełniliśmy wszystkie niezbędne formalności, które możemy wypełnić nawet online, oraz spełniliśmy warunki, musimy czekać na odpowiedź pożyczkodawcy. Jeśli uzyskamy zgodę na otrzymanie pożyczki pod zastaw auta, będziemy gotowi do podpisania formalności. Pamiętajmy dokładnie czytać umowę, aby nie złożyć podpisu pod niekorzystnymi dla nas warunkami. Po podpisaniu umowy pożyczkodawca, na czas trwania umowy, będzie chciał stać się współwłaścicielem samochodu. W tym celu należy udać się do wydziału komunikacji i złożyć właściwy wniosek. Otrzymane potwierdzenie należy dostarczyć do pożyczkodawcy i upewnić się, że pieniądze, które powinniśmy otrzymać w ramach pożyczki pod zastaw auta znajdują się na koncie.
 
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o pożyczce pod zastaw auta, obliczyć ratę kredytu, albo złożyć wniosek - zapraszamy na https://autokapital.pl
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.