Wiadomości z Zabrza

Porównywarka ubezpieczeń OC - czyli oszczędność czasu i pieniędzy

  • Dodano: 2021-06-08 16:00

W obecnych czasach, w których stale rosną koszty życia każdy szuka oszczędności gdzie tylko może. Szukając ich również w ubezpieczeniu swoich pojazdów coraz częściej zyskują na popularności porównywarki ubezpieczeń samochodowych. Dlaczego? Do tej pory większość kierowców wznawiała kończącą się polisę u obecnego ubezpieczyciela godząc się na zaproponowaną kwotę tylko dlatego, że chcieli zaoszczędzić czas na przeglądaniu ogromnej liczby ofert dostepnych na rynku ubezpieczeń. Internetowe przeglądarki ubezpieczeń wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kierowców dając możliwość znalezienia najtańszej polisy poprzez porównanie ofert w dużej licznie towarzystw ubezpieczeniowych.

1. Co to jest porównywarka ubezpieczeń?

2. Wysokie różnice cen ubezpieczeń OC

3. Porównywarka ubezpieczeń OC - czy warto z niej korzystać? 

1. Co to jest porównywarka ubezpieczeń?

Na porównywarkę ubezpieczeń składa się od kilku do czasami aż kilkunastu różnych kalkulatorów ubezpieczeniowych. Stanowią one serwis internetowy, który umożliwia nam w prosty i szybki sposób wyliczyć wysokość składki i całkowity koszt danego rodzaju ubezpieczenia i porównać oferty wielu towarzystw ubezpieczeniiwych. Oferty te weryfokowane są pod różnymi kątami, w zależności od tego, co chcemy w poszukiwanym przez nas ubezpieczeniu zawrzeć. 

 

2. Wysokie różnice cen ubezpieczeń OC

W przypadku, gdy interesuje nas wykupienie ubezpieczenia samochodowego OC ostateczna decyzja będzie zależna od wysokości jego składki. Mamy możliwość uzyskania takiego ubezpieczenia poprzez porównywarki internetowe takie jak http://kalkulatoroc.org.pl bądź podczas wizyty u agenta ubezpieczeniowego. Taka wizyta z pozoru może się wydawać nam bardzo wygodna i oszczędna, ponieważ wystarczy zgłosić się do agenta z kompletem dokumentów naszego pojazdu oraz prawem jazdy, a już w kilka minut możemy wyjść od niego z wykupioną polisą w kieszeni. Może się jednakże okazać, że cena u agenta wcale nie jest tak atrakcyjna jak ta, którą uzyskalibyśmy poprzez przeglądarkę ubezpieczeń w internecie. Dlaczego? Agenci bardzo często otrzymują prowizję za polecenie ubezpieczenia w danym towarzystwie, a to oznacza, że mogą kierować się własnym zyskiem, a nie dobrem swojego klienta.Bywa również tak, że ubezpieczyciel nie zaoferuje nam wszystkich zniżek na zakup polisy, które możemy uzyskać poprzez porównywarkę OC.  

3. Porównywarka ubezpieczeń OC - czy warto z niej korzystać? 

Zdecydowanie tak! Po pierwsze dzięki korzystaniu z takich narzędzi jak porównywarka ubezpieczeń OC mamy dużo większe szanse na znalezienie polisy w bardzo atrakcyjnej cenie to jeszcze możemy skorzystać z wielu dodatkowych promocji czy rabatów. Jak to zrobić?

Korzystanie z takiej porównywarki jest bardzo szybkie, wygodne i gwarantuje znalezienie tajtańszej oferty na całym rynku ubezpieczeń OC. Tak naprawdę wystarczy poświęcić kilka minut na wpisanie w przeglądarkę danego serwisu swoich danych, np. wiek, historia szkód i rodzaj uprawnień, a także dane pojazdu, które zamierzasz ubezpieczyć, czyli np. marka, model, rok produkcji i model silnika, a na Twoim monitorze pojawią się oferty nawet kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Cały ten proces nie powinien nam zająć więcej niż 15 minut.

Jeśli udało nam się znaleźć idealną ofertę dla siebie i zdecydujemy się z niej skorzystać, to cała dalsza procedura również będzie przebiegać online. Za wybrane przez nas ubezpieczenie możemy zapłacić za pośrednictwe szybkich przelewów bądź karty płatniczej. Po zaksięgowaniu wpłaty na końcie ubezpieczyciela pełną dokumentację polisy otrzymamy na podany przez nas adres email.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.