Wiadomości z Zabrza

Operator wózka widłowego - dlaczego warto posiadać te uprawnienia?

  • Dodano: 2019-10-21 10:15

Zmiany na rynku pracy nie są czymś nowym i dziwnym. Ma to związek z wciąż zmieniającymi się warunkami gospodarczymi oraz rozwojem ekonomicznym w kraju i na świecie. Rośnie więc lub maleje zapotrzebowanie na konkretny rodzaj pracowników. Niemniej jednak posiadając różne kwalifikacje znacznie łatwiej jest się odnaleźć na rynku pracy. Wraz z rozwojem przemysłu odnotowuje się wzrost zapotrzebowania na operatorów wózków widłowych. A to tylko jeden z powodów, dla których warto posiadać uprawnienia tego typu.

Uprawnienia na wózki widłowe - bezterminowe, małe wymagania i niskie koszty

Posiadanie uprawnień do obsługi wózków widłowych zwiększa kompetencje pracownika i pozwala szukać mu pracy w różnych branżach. W celu uzyskania uprawnień trzeba odbyć kurs na wózki widłowe - https://kursyalfa.pl/operator-wozka-widlowego/ oraz zdać egzamin przed państwową komisją Urzędu Nadzoru Technicznego w zakresie wybranej kategorii wózków widłowych.

Aby przystąpić do kursu na wózki widłowe trzeba jedynie mieć:
- ukończone 18 lat;
- wykształcenie podstawowe;
- badania lekarskie oraz zaświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu operatora wózka widłowego, wydanego przez lekarza medycyny pracy.

Uprawnienia na wózki widłowe są wydawane bezterminowo i nie stanowią dużego obciążenia dla domowego budżetu. Tak na prawdę kurs na wózki widłowe i egzamin jest w zasięgu ręki każdego, kto stawia na rozwój swoich kompetencji.

Większe zarobki i możliwość wyboru systemu pracy

Operatorzy wózków widłowych zatrudniani są w mniejszych i większych zakładach pracy w rozmaitych branżach, które pracują w różnych systemach, co może stanowić atut tego zawodu. Nie każdy chce pracować od poniedziałku do piątku po 8 godzin w systemie zmianowym lub stałym. Niektórzy preferują pracę w systemie równoważnym. Ponadto, zwykle im większe kwalifikacje pracownika, tym lepsze zarobki. W tym wypadku jest podobnie. Za nieduże pieniądze można zdobyć dodatkowe uprawnienia, które otworzą furtkę do lepiej płatnej pracy stałej lub tymczasowej zarówno w kraju, jak i za granicą.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.