Wiadomości z Zabrza

Nowy wymiar odchudzania

  • Dodano: 2019-01-09 13:00

Jeszcze kilkanaście lat temu dążenie do szczupłej sylwetki podyktowane było jedynie powszechnie panującym kultem pięknego ciała.

Dziś odchudzanie zyskuje nowy wymiar – utrzymanie prawidłowej masy ciała to jeden z najważniejszych atrybutów zdrowia. Nie bez przyczyny bowiem otyłość uznana została za chorobę. Sprzyja ona rozwojowi licznych powikłań zdrowotnych, ponadto może uniemożliwiać terapię wielu chorób, chociażby na drodze ingerowania w farmakoterapię czy generowania poważnych zaburzeń metaboliczno – hormonalnych. Zarówno osoby, które pragną odchudzić się dla pięknej i harmonijnej sylwetki, jak i Ci, którzy pragną znormalizować masę ciała ze względów zdrowotnych, mogą skorzystać z profesjonalnego doradztwa dietetycznego w Centrum Dietetyki Lenacor.

Założycielem poradni dietetycznej Lenacor jest Grzegorz Klonek – dietetyk z bogatym doświadczeniem zawodowym w pracy z osobami wymagającymi specjalistycznej diety. Głównym polem działalności dietetyka jest odchudzanie tych pacjentów, u których występujące schorzenia przewlekłe utrudniają powrót do prawidłowej masy ciała. Jednocześnie u takich pacjentów proces odchudzania jest wpisany w terapię choroby przewlekłej. Mowa m. in. o cukrzycy, chorobie Gravesa – Basedowa, chorobie Hashimoto. Grzegorz Klonek komponuje ponadto diety dla chorych na alergię, czy astmę, dietozależne problemy skórne czy zaburzenia żołądkowo – jelitowe. W Centrum Dietetyki Lenacor pomoc uzyskają także sportowcy, którzy potrzebują spersonalizowanej diety redukcyjnej lub modelu odżywiania sprzyjającego zachowaniu jak najlepszej formy sportowej. Dietetyk oferuje profesjonalną pomoc także najmłodszym, proponując diety odchudzające bądź optymalne dla danego okresu rozwoju diety odżywcze.

Co roku z pomocy Grzegorza Klonka korzysta ponad 2000 osób. Świadczy to o ogromnym zaufaniu, jakim osoby z nadwagą darzą dietetyka. Wysoki stopień empatii, osobiste doświadczenie z nadwagą i problemami zdrowotnymi w przeszłości oraz stałe poszerzanie kompetencje owocują skutecznością w odchudzaniu nawet tych pacjentów, którzy dotychczas nie radzili sobie z redukcją masy ciała. Nie brakuje spektakularnych sukcesów – wielu pacjentów cierpiących na cukrzycę czy chorobę Hashimoto osiąga upragnioną masę ciała i zauważalnie poprawia swój stan zdrowia (więcej informacji na temat diety w Hashimoto można znaleźć tutaj: http://grzegorzklonek.com/odchudzanie-przy-niedoczynnosci-tarczycy-dieta-hashimoto/). Znajduje to potwierdzenie w doskonałych wynikach badań laboratoryjnych, mieszczących się w granicach normy, a także możliwości zredukowania dawek stosowanych leków. Przekłada się to na poprawę jakości życia oraz zminimalizowanie ryzyka rozwoju powikłań otyłości. A trwale wypracowane nawyki żywieniowe pozostają na całe życie – trudno o skuteczniejszą profilaktykę zdrowotną.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.