Wiadomości z Zabrza

Nauka angielskiego dla dzieci - bez wychodzenia z domu

  • Dodano: 2020-03-18 10:30

Coraz większy procent rodziców chce, aby ich dzieci rozpoczynały naukę języka angielskiego od pierwszych lat życia. Twierdzą, iż pomoże to ich pociechom w późniejszym życiu oraz ułatwi naukę języka na zaawansowanym poziomie. Większość rodziców uważa, że im szybciej ich dzieci zapoznają się z językiem angielskim, tym lepiej. Najważniejszym czynnikiem, który zdecyduje o tym, jak dziecko poradzi sobie z nauką języka angielskiego jest podejście rodziców. Zachęcanie i pomoc w nauce są niezwykle istotne niezależnie od wieku dziecka. Poniżej przedstawimy kilka sposobów na to, jak uczyć dzieci języka angielskiego, aby uzyskać najlepsze efekty.

Nauka angielskiego dla dzieci w domu z prywatnym korepetytorem

Zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko płynnie mówiło w języku angielskim, ale sam nie za bardzo radzisz sobie z tematem? Sięgnij po pomoc, nie ma w tym nic złego. Serwis BUKI łączy korepetytorów i uczniów z całej Polski i pozwala na profesjonalne korepetycje z angielskiego online. Załóż konto w serwisie, wybierz nauczyciela dla Twojej pociechy i ustal godziny lekcji. Nic prostszego! Z serwisem BUKI nauka angielskiego dla dzieci nigdy nie była prostsza.

Postaw na gry i zabawy w języku angielskim

Chcesz poznać prosty sposób na to, jak nauczyć dziecko angielskiego? Oto on: gry angielskie dla dzieci. Wprowadź język angielski do waszych codziennych aktywności. Dzieci będą chłonąć język angielski w naturalny sposób, jeśli będą się nim otaczać. Nie ograniczaj się do samych lekcji prowadzonych przez Ciebie lub z pomocą korepetytora. Nauka angielskiego poprzez gry i zabawy będzie nie tylko prostsza, ale też o wiele przyjemniejsza dla Ciebie i Twojego dziecka.

Kup kilka gier w języku angielskim, ale pamiętaj, aby były one dostosowane do wieku Twojej pociechy. W ten sposób dzieci będą uczyć się angielskiego jak ich podstawowego języka, czyli polskiego.

Czytaj swojemu dziecku książki w języku angielskim

W dzisiejszych czasach zdobycie książki dla dzieci w języku angielskim nie sprawi Ci żadnego problemu. Dostaniesz ją w pierwszej lepszej księgarni lub większym markecie. Dzieci w pierwszych latach życia nie znają jeszcze żadnego języka w 100%. Będą więc naturalnie chłonąć to, co słyszą, zakładając, że są to po prostu nowe słowa języka, który już w jakimś stopniu znają. Wykorzystaj ten czas! Staraj się rozbudować słownictwo Twojej pociechy jak tylko możesz. Dobrym wyborem będzie czytanie książek, które Twoje dziecko już zna. W ten sposób łatwiej mu będzie złapać sens słyszanych słów.

Niech angielski będzie stale w tle w ciągu dnia

Włącz telewizję, radio lub program w języku angielskim i pozwól mu grać w tle w ciągu dnia. Ułatwi to Twojemu dziecku przyzwyczajenie się do języka angielskiego. Ponadto, kontakt z „normalną mową” pozwoli Twoim pociechom poznać dużo nowego słownictwa, które rzeczywiście przydaje się w codziennym życiu. Zazwyczaj naukę języka zaczyna się od gramatyki, a w tym wypadku zaczynamy od tego, co jest naprawdę przydatne – nowe popularne zwroty i słowa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.