Wiadomości z Zabrza

Naprawa pralek i zmywarek na śląsku - który serwis AGD wybrać?

  • Dodano: 2020-03-11 08:45, aktualizacja: 2020-03-11 08:51

Awaria pralki albo zmywarki może przydarzyć się zawsze, niezależnie od jakości sprzętu. Dotyczy to zarówno urządzeń nowych, jak i używanych, kupionych niedawno i eksploatowanych już kilka lat. O ile jednak w przypadku urządzeń, które są jeszcze na gwarancji będzie można po prostu odesłać je do bezpłatnego serwisu to sprzęt, który nie jest już gwarancją objęty będzie musiał obejrzeć wynajęty przez nas fachowiec. Możliwości tutaj są bardzo różne. Można skorzystać z usług autoryzowanego serwisu, serwisu nieautoryzowanego, albo pomocy indywidualnie działającego serwisanta ze śląska. Co wybrać? Jakie wady i zalety ma każda z opcji?

Naprawa awarii przez indywidualnie działającego fachowca

Jedną z opcji, które przychodzą do głowy jako pierwsze jest wezwanie jednego z wielu fachowców działających indywidualnie, którzy świadczą usługi w zakresie drobnych napraw sprzętu AGD i RTV. Zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście niewielka cena. Najczęściej naprawę sprzętu można wykonać w ten sposób po kosztach znacznie mniejszych niż w przypadku profesjonalnego serwisu. Wadą jest tu natomiast duże ryzyko i częsty brak możliwości wyegzekwowania odpowiedzialności za naprawiany sprzęt. Zdarzają się oczywiście prawdziwe perełki, kiedy to wezwany fachowiec rozwiązuje za niewielkie pieniądze problemy, które pracownikom profesjonalnych serwisów wydawały się nierozwiązywalne, aczkolwiek sytuacje takie należą raczej do rzadkości.

Nieautoryzowane serwisy sprzętu AGD

O oczko wyżej znajdują się nieautoryzowane serwisy sprzętu AGD i RTV, do których przynieść można praktycznie wszystko – od starego telewizora, do suszarki do włosów. W tego rodzaju serwisach pracują najczęściej wykwalifikowani serwisanci, którzy mają doświadczenie w przeprowadzaniu różnego rodzaju, najczęściej drobnych napraw, czy wymianie poszczególnych komponentów danego sprzętu. Zaletą takich serwisów jest to, że w porównaniu do wcześniej wymienionych fachowców, mają one swoją fizycznie istniejącą siedzibę, a więc zdecydowanie bardziej liczy się dla nich wizerunek firmy. Przekłada się to najczęściej na większą odpowiedzialność za powierzony do naprawy sprzęt AGD. Wadą bywa tu czasami brak wiedzy, czy możliwości w przypadku sprzętu najbardziej zaawansowanego technologicznie.

Do naprawy pralek, zmywarek czy płyt indukcyjnych w Katowicach i na całym śląsku sprawdzi się z powodzeniem profesjonalny serwis FixAGD.pl

Autoryzowany serwis - czy zawsze warto skorzystać?

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest skorzystanie z serwisu posiadającego autoryzację od danego producenta pralek, czy zmywarek. Tutaj mamy zazwyczaj o wiele większą pewność, że naprawa zostanie przeprowadzona w sposób całkowicie profesjonalny, z użyciem części i elementów zamiennych rekomendowanych przez producenta. Wadą tego rozwiązania jest natomiast najczęściej nieco wyższa cena usługi.

Serwis pogwarancyjny - wady i zalety rozwiązania

Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie. Jest nim serwis pogwarancyjny, który oferuje dziś większość producentów dobrej jakości sprzętu AGD. Działa to identycznie, jak w przypadku serwisu gwarancyjnego, aczkolwiek za usługę trzeba będzie zapłacić. Zapłacić zresztą należy w tym przypadku czasami słono i jest to największa wada tego rodzaju serwisów. Z drugiej jednak strony korzystanie z ich usług niesie za sobą całkowitą pewność, że o ile części do danego modelu w dalszej części są w produkcji, to naprawa zostanie wykonana w sposób profesjonalny, a sprzęt odzyska pełną sprawność.

Naprawa pralek i zmywarek – do kogo się skierować?

Do kogo zatem skierować się w razie awarii. Wydaje się, że zależy to od tego, co właściwie się dzieje. Jeżeli problem jest drobny i nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a samo urządzenie nie należy do bardzo drogich i zaawansowanych to wezwanie fachowca do domu, czy zawiezienie sprzętu do nieautoryzowanego serwisu wydaje się być dostatecznie dobrym rozwiązaniem. Należy tu jednak pamiętać, żeby aby nie przepłacić za wymianę części, warto zorientować się wcześniej w ich rynkowych cenach. W przypadku urządzeń z wyższej półki, czy poważnych awarii należy raczej skierować swe kroki do autoryzowanego serwisu, w którym uzyskamy fachową pomoc, a zepsute części będą wymienione na oryginalne, albo polecane przez producenta.

Zobacz także:

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Ewa

    Jest ok (BENEK) tak go nazywają .Potwierdzam ipolecam!

  • Justyna

    Potwierdzam i polecam również pana Gorgosza do pralki.

  • Lucyna

    Ten gość pralkom się nie kłania.Pan Gorgosz z Gliwic .Ksywka Benek telefon 507942707 polecamLucyna M.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.