Wiadomości z Zabrza

Maty filtracyjne

  • Dodano: 2021-06-04 11:45

Mam nadzieję, że każdy sobie zdaje sprawę z tego jak ważną rolę odgrywa filtracja powietrza. Wiedza o tym powinna być szczególnie duża u właścicieli budynków, którzy poniekąd zmuszeni są do stosowania norm UE w kwestii filtracji powietrza w pomieszczeniach, oraz filtrowania tego co z danego zakładu produkcyjnego się wydostaje. W przypadku filtrów powietrza mówimy o urządzeniach, które oczyszczają powietrze z zanieczyszczonych cząstek stałych. Powietrze składa się nie tylko z gazów, o których uczą nas w szkole, ale również cząstek stałych, które niefiltrowane dostają się do płuc i zależnie od ich wielkości, niekoniecznie muszą się z nich wydostać. 

Maty filtracyjne

Na szczęście postęp technologiczny w kwestii filtrów idzie współmiernie do ilości produkowanych zanieczyszczeń. O ile kraje rozwinięte, w tym Polska, która od pewnego czasu jest do nich zaliczana, coraz mocniej naciskają na przestrzeganie norm i odciążanie naszej planety ze skutków działalności człowieka, o tyle w krajach rozwijających się ta kwestia ma drugorzędne znaczenie. W branży filtracyjnej najczęściej wykorzystuje się włókniny filtrujące powietrze. Jednym ze sposobów na radzenie sobie z niechcianymi cząstkami stałymi są maty filtracyjne.

Maty filtracyjne są istotne zarówno dla ludzi jak i maszyn, gdyż w procesie filtracji wyłapują cząstki, które mogą uszkadzać wrażliwą elektronikę. Wybierając odpowiednią matę filtracyjną mamy pewność, że czynniki zewnętrzne pod postacią zanieczyszczeń nie będą elementem wpływającym na awarię maszyn a co za tym idzie nie poniesiemy ewentualnych kosztów napraw. Maty wymagają wymiany co określony czas, wszystko zależy od włókniny i miejsca pracy, jednak koszt całej operacji jest niewspółmiernie niski do ewentualnych strat jakie można ponieść w wyniku uszkodzenia maszyn. Szybko okaże się, że zakup mat filtracyjnych był jedną z najlepszych decyzji w firmie. 

Wybór mat filtracyjnych może przysporzyć kłopotów, zwłaszcza gdy robimy to pierwszy raz. Warto wiedziedzieć, że najważniejszym aspektem jest to jaki rodzaj włókniny został wykorzystany przy produkcji maty. To właśnie włóknina filtracyjna ma kluczowy wpływ na cechy maty filtracyjnej. 

Naturalnie maty filtracyjne wykorzystuje się do ochrony zdrowia, jednak ich głównym zadaniem jest wstępna filtracja powietrza w urządzeniach przemysłowych. Często korzystają z nich również lakiernie. Skoro mówimy o wstępnej filtracji to maty również sprawdzają się w klimatyzatorach i wentylacjach. 

Zapytasz gdzie szukać mat filtracyjnych? My odpowiemy, że u sprawdzonych producentów, najlepiej polskich, którzy doskonale znają wymogi polskiego i unijnego prawa. Jednym z bardziej cenionych producentów na polskim rynku jest  ITC Eco Sp. z o.o. Firma pochodzi z naszego regionu i produkuje filtry oraz maty filtracyjne wysokiej jakości, które wykorzystywane są przez wiele firm. Maty filtracyjne od ITC Eco charakteryzują się dobrą skutecznością oraz wysoką żywotnością. Ważną zaletą mat filtracyjnych jest ich kształt i grubość, przez to że jak sama nazwa wskazuje mamy tutaj do czynienia z matą, możemy ją w łatwy sposób dopasować do nawet najciaśniejszych miejsc. W ofercie firma posiada maty różnych rozmiarów, wykonane z różnych materiałów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.