Wiadomości z Zabrza

Kurs na wózki widłowe online - teraz wygodniej!

  • Dodano: 2020-06-12 10:30, aktualizacja: 2020-06-15 12:35

Planujesz zdobyć uprawnienia operatora wózków UDT, ale nie masz czasu na wielogodzinne szkolenia i dojazdy do ośrodka kształcenia? Teraz możesz zrobić to wygodniej! Zdobywaj wiedzę na spotkaniach online i przeglądając e-learningi, kiedy Ty masz na to czas!

Tradycyjny, stacjonarny kurs na wózki widłowe liczy sobie zazwyczaj od 35-40 godzin. Zajęcia zwykle odbywają się popołudniami, jednak wszystko ostatecznie zależy od organizatorów. Nie każdy ma czas i możliwość uczestniczyć regularnie w tego typu kursach. Szczególnie jeśli pracuje w zmianowym trybie, centrum szkoleniowe znajduje się daleko od miejsca zamieszkania lub posiada również inne obowiązki. Rozwiązaniem dla takich osób jest e-learning!

Kurs na wózki widłowe UDT - online - jakie są jego zalety?

Zdalny kurs na wózki widłowe to doskonałe rozwiązanie dla zabieganych osób, które nie mają możliwości poświęcania czasu na stacjonarne szkolenia. Największą jego zaletą jest wygoda - e-learningi można oglądać w dowolnym miejscu i czasie - na telefonie, tablecie czy komputerze. Każdy kursant na zdobywanie wiedzy ma dokładnie tyle czasu, ile potrzebuje. W łatwy i szybki sposób może wrócić do dowolnej prezentacji i powtórzyć zgromadzony materiał.

Kurs online na wózki widłowe (który znajdziecie tutaj) obejmuje także możliwość odbycia wirtualnych spotkań ze szkoleniowcem, w trakcie których można zadawać mu pytania i rozwiewać swoje ewentualne wątpliwości. Jest to bardzo wygodna forma kursu - także dla osób, które na co dzień przebywają za granicą.

Jak wygląda kurs online na wózki widłowe?

Szkolenie na wózki widłowe online teoretycznie nie różni się aż tak bardzo swoją formą od tradycyjnego kursu na wózki widłowe, który składa się z dwóch części. Kurs zdalny również polega na:

  • w części teoretycznej - kursant otrzymuje materiały w formie prezentacji video. Musi opanować treści i przygotować się z zakresu wiedzy o wózkach jezdniowych unoszących, tak aby w trakcie egzaminu móc z łatwością odpowiedzieć na pytania (przykładowe pytania z egzaminu na wózki widłowe możesz poznać tutaj).
  • w części praktycznej - ta część wymaga już osobistego stawiennictwa, gdyż nie sposób opanować jazdę i manewrowanie wózka widłowego za pomocą internetu. Istnieje oczywiście wiele artykułów i publikacji (np. dostępny tutaj tekst "Jak to się robi? czyli instrukcja obsługi wózka widłowego dla każdego!".

jak-wyglada-kurs-na-wozki-widlowe-czesc-praktyczna

Egzamin UDT na wózki widłowe, będący ostatnim i niezbędnym elementem do uzyskania państwowych uprawnień na wózki widłowe. Większość szkoleń i kursów przygotowawczych obejmuje także opłatę egzaminacyjną oraz możliwość zdawania praktycznej części egzaminu w siedzibie centrum szkoleń.

Czy kurs online na wózki widłowe jest ważny?

Tak naprawdę, z punktu widzenia Urzędu Dozoru Technicznego, nie ma znaczenia jaki rodzaj kursu wybierzesz, gdyż podstawą do uzyskania uprawnień jest zaliczenie egzaminu kwalifikacyjnego. Przygotować do testu możesz się w każdej wygodnej dla Ciebie formie (na zdalnych szkoleniach, na stacjonarnym kursie lub nawet samodzielnie). Oznacza to, że kurs na wózki widłowe online jest równoważny stacjonarnemu szkoleniu.

Opłata egzaminacyjna w UDT wynosi w 2020 roku - 184,43 zł.

Ile ważne są uprawnienia na wózki widłowe?

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o Dozorze Technicznym podpisaną przez prezydenta 9 grudnia 2018 roku, wszystkie uprawnienia na wózki jezdniowe unoszące posiadają określone terminy swojej ważności. W przypadku tradycyjnych wózków widłowych jest to 5 lat.


Czy po tym terminie należy ponownie zapisywać się na kurs obsługi wózków i podchodzić do egzaminu UDT? Na szczęście nie. Wystarczy w terminie co najmniej jednego miesiąca przed wygaśnięciem zezwolenia kwalifikacyjnego, złożyć w oddziale Urzędu Dozoru Technicznego wniosek o przedłużenie uprawnień. Wniosek jest bezpłatny. A więcej o warunkach jakie trzeba spełniać, aby móc przedłużyć uprawnienia na wózek widłowy dowiesz się tutaj.

Ile zarabia operator wózka widłowego?

ile-zarabia-operator-wozka-widlowego

Szkolenia na wózki widłowe są bardzo popularne, gdyż wciąż rośnie liczba nowo powstałych magazynów oraz zwiększa się liczba etatów dla magazynierów i operatorów wózków widłowych. Z roku na rok wzrastają także zarobki w tej branży.
Obecnie zarobki operatora wózka widłowego wahają się od ok. 2 500 - 3000 złotych netto. Jednak na te sumy składa się wiele czynników. Jeśli chcesz wiedzieć jakie - sprawdź tutaj.

Kursy na wózki widłowe online - podsumowanie

Szkolenia na wózki widłowe w formie elektronicznej to doskonale rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę, niezależność oraz możliwość korzystania z materiałów o dogodnej dla siebie porze dnia i nocy. Przystępnie i zrozumiale zaplanowane prezentacje video ułatwiają zrozumienie zagadnień, a kontakt online ze szkoleniowcami jest szybki i wygodny.
Elektroniczne szkolenia na wózki widłowe to doskonała i nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych kursów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.