Wiadomości z Zabrza

Kto tworzy strony internetowe

 • Dodano: 2022-04-15 10:45, aktualizacja: 2022-04-26 09:54

Strona internetowa w tym czasach to podstawa! Pomaga dotrzeć do nowych klientów, odpowiada na potrzeby rynku i wzmacnia pozycję marki. Potencjalni klienci, szukający usług w Internecie, mogą wejść na Twoją stronę. Dlatego ważne jest, aby była ona tak zaprojektowana, żeby zatrzymała odbiorcę na dłużej i zachęciła go do skorzystania z oferty. Zobacz, czym powinna wyróżniać się skuteczna strona internetowa i jak ją założyć.

Jaka powinna być skuteczna strona internetowa?

Strona internetowa to obecnie jedna z najważniejszych rzeczy, dzięki której możesz zaistnieć w Internecie. Często, klienci szukający danych usług, sięgają po pomoc wyszukiwarek internetowych. Wchodząc na Twoją stronę, traktują ją jako swego rodzaju wizytówkę. Ważne jest, żeby mieli dobre wrażenia po odwiedzeniu strony internetowej.
Najważniejsze, aby była zaprojektowana w taki sposób, żeby przyciągała jak najwięcej klientów i przynosiła jak największe zyski. Jakie są najważniejsze cechy dobrej strony internetowej?

Atrakcyjność i spójność pod względem wizualnym,

 • Szybkość – strona musi się sprawnie ładować i nie zacinać,
 • Intuicyjność – elementy strony są rozmieszczone w sposób łatwy do znalezienia,
 • Responsywność – witryna musi się dobrze wyświetlać na wszystkich urządzeniach (laptopach, telefonach czy tabletach),
 • Bezpieczeństwo – informacje muszą być zaszyfrowane przez specjalny certyfikat SSL, który zapewnia brak wycieku danych,
 • Odpowiednie treści – strona internetowa musi zawierać materiały, które będą interesować użytkownika i odpowiadać na jego pytania,
 • Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek – dzięki zasadom SEO, można prowadzić stronę internetową w taki sposób, żeby pozycjonowała się wysoko w wyszukiwarce.

Twoja strona internetowa to wizytówka Twojej firmy w Internecie! Dlatego tak ważne jest, aby spełniała powyższe wymagania. 

Kto może stworzyć stronę internetową?

Obecnie, przy pomocy różnych rozwiązań, w prosty sposób można stworzyć stronę internetową. W tym celu, możesz skorzystać z kreatora stron internetowych. Dostępne szablony i gotowe rozwiązania to szybka i prosta opcja na zbudowanie witryny. Jednak, z kreatora mogą skorzystać również inne firmy, więc musisz liczyć się z tym, że Twoja strona internetowa będzie wyglądała podobnie do innych.

Możesz skorzystać również z platform opartych na CMS, czyli Systemie Zarządzania Treścią. Ich zalety to:

 • intuicyjna obsługa – tworzenie witryny nie wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności
 • gotowe szablony
 • duże możliwości ułatwiające optymalizację strony pod wyszukiwarki
 • dostępność wielu wtyczek, dzięki którym rozbudujesz witrynę i dodasz nowe funkcjonalności
 • możliwość szybkiej edycji i aktualizacji treści.

Jednak CMS ma także wady – wiele rozszerzeń jest dodatkowo płatnych, musisz samodzielnie wykupić hosting oraz domenę, a w przypadku bardziej zaawansowanych systemów CMS, przyda się znajomość języka programowania.

Jeśli interesuje Cię również założenie i obsługa sklepu internetowego, możesz skorzystać z platform SaaS. Zapewnisz tym samym nowoczesny kanał sprzedaży dla swoich klientów. Tutaj również możesz wykorzystać gotowe szablony, co znacznie ułatwi tworzenie strony. Decydując się na platformę SaaS, w szybki i prosty sposób zbudujesz witrynę, a jej utrzymaniem i wsparciem technicznym zajmie się dostawca. Niestety, optymalizacja strony jest dość mocno ograniczona, co będzie wpływać na pozycję witryny w wyszukiwarce. Słabą stroną są też niewielkie możliwości rozbudowy witryny i wzrost cen wraz z rozwojem sklepu.

Oczywiście nie każdy jest specjalistą w dziedzinie projektowania stron internetowych, a powyższe rozwiązania są dość powszechne i często nie spełniają wielu wymagań. Jeśli prowadzisz swój własny biznes, z pewnością wolisz poświęcić czas na jego rozwój. Dlatego dobrym pomysłem będzie zaufanie specjalistom w kwestii stworzenia strony WWW.

Dlaczego warto współpracować z agencją marketingu internetowego?

Agencje zajmujące się marketingiem internetowym mają w swojej ofercie różne narzędzia i usługi, które pomogą Ci zaistnieć w sieci i dotrzeć do szerszego grona klientów. Doświadczeni eksperci dobiorą ofertę i rozwiązania dopasowane do potrzeb Twojego biznesu tak, abyś Ty w tym czasie, mógł zająć się tym, w czym naprawdę jesteś dobry. Na co możesz liczyć podczas współpracy z agencją marketingu internetowego?

Przede wszystkim, po konsultacji z doradcą, agencja zacznie tworzyć specjalnie dedykowaną stronę internetową Twojej firmy. Kompleksowo zajmie się całym procesem – od wybrania odpowiedniej domeny, przez dobór serwera, po zaprojektowanie witryny WWW.

Specjaliści zadbają o wszystkie aspekty, które powinna mieć dobra strona internetowa. Stworzą przyjemny w odbiorze projekt, zadbają o bezpieczeństwo i szybkość działania witryny i wezmą pod uwagę Twoje wymagania. Możesz liczyć na wsparcie dedykowanego opiekuna technicznego. Po zakończeniu tworzenia strony, możesz nadal kontynuować współpracę. Dzięki temu, dostaniesz niezbędne wsparcie i pomoc w razie ewentualnych problemów. 
Możesz też zdecydować się na wsparcie przy tworzeniu materiałów na stronę, które będą dopasowane do potrzeb Twoich potencjalnych klientów. Tworzone przez specjalistów, zgodnie z zasadami i algorytmami wyszukiwarek sprawią, że Twoja strona internetowa będzie się wysoko pozycjonować, a klienci będą chętniej spędzać na niej czas.

Dlaczego warto zaufać agencji WeNet?

Dzięki współpracy z agencją marketingu internetowego WeNet możesz liczyć na kompleksową usługę i niezawodne rozwiązania. 

Poza zaprojektowaniem bezpiecznej, responsywnej i atrakcyjnej strony internetowej możesz liczyć na wsparcie ze strony dedykowanego opiekuna. Będzie on trzymał rękę na pulsie i na bieżąco będzie doradzać w strategii rozwoju Twojego biznesu w Internecie. Możesz również kontaktować się z nim, aby przedstawić swoje potrzeby czy sugestie oraz wprowadzić zmiany na swojej stronie. 

Podczas współpracy, możesz liczyć na ciągłość utrzymania swojego serwisu. Nie musisz martwić się o aspekty administracyjne, domenę czy hosting. Agencja zajmie się wszystkim, dzięki czemu Twoja strona będzie działać bez przerwy i bez błędów.

Jeśli poza stroną internetową szukasz innych opcji, w ofercie znajdziesz również rozwiązania wspierające sprzedaż. Możesz zdecydować się na założenie e-sklepu obsługującego zamówienia online. Dzięki dobrze dobranym modułom, sklep będzie skuteczny, intuicyjny i przyjazny dla klienta. To wszystko przyczyni się do dobrych doświadczeń użytkownika i tym samym do wzrostu sprzedaży.

Pamiętaj, że Twoja strona internetowa to wizytówka Twojej firmy! Sprawdź ofertę WeNet.pl i dołącz do 48 tysięcy małych i średnich firm, które zaufały specjalistom. Rozwijaj swój biznes, a marketing internetowy zostaw ekspertom. Zadbaj o swój wizerunek w sieci!


Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.