Wiadomości z Zabrza

Koniec sierpnia - najlepszy czas na urlop?

  • Dodano: 2017-08-28 10:00

Dopiero teraz dostałeś urlop? Nie martw się! Udowodnimy, że koniec sierpnia i początek września to najlepsze co mogło cię spotkać.

To ostatnie chwile na wakacyjny wypoczynek. Warto w pełni skorzystać z ostatnich ciepłych dni.

Tym bardziej, że w typowo turystycznych ośrodkach będzie zdecydowanie mniej tłoczno. Łatwiej będzie nam o miejsce w wymarzonym hotelu w którym w okresie lipca i sierpnia nie mielibyśmy szans na przyzwoity pokój.   I to w zdecydowanie niższej cenie, ponieważ już będzie po sezonie.  Na dodatek będzie o wiele spokojniej.  Większość małżeństw posiadających dzieci kończy swój  wakacyjny pobyt właśnie pod koniec sierpnia aby dziecko mogło w pełni przygotować się na wyzwania nadchodzącego roku szkolnego.  Dlatego Nie będziemy musieli się stresować  uciążliwym towarzystwem matek i ojców z dziećmi. Będzie nam  dany pełny relaks i odpoczynek.

Wczasy w kraju czy za granicą?

To zależy od naszych preferencji. Każda opcja ma swoje plusy i minusy. Wczasy nad polskim morzem lub w górach są dla niektórych o wiele przyjemniejszym doświadczeniem od wycieczki last minute. Ci którzy wybierają zagraniczne wojaże, to zazwyczaj osoby, które jedynie w ten sposób mogą poznawać nowe miejsca, kraje i kultury. Dlatego oprócz odpoczynku wielu osobon zależy też na poszukiwaniu nowych wrażeń, których nie będą miały okazji przeżyć na wczasach nad polskim morzem czy w polskich górach. Dlatego niezależnie co wybierzecie, najważniejsza jest dobra zabawa.

Co powinniśmy w pierwszej kolejności zabrać ze sobą?

Przede wszystkim ubrania, które powinny być dostosowane do miejsca naszego wyjazdu. Poza tym nie zapominajmy o pieniądzach. Możemy ze sobą zabrać gotówkę lub kartę. W przypadku kiedy wybieramy się za granicę o wiele lepiej jednak skorzystać z karty płatniczej walutowej. Tym samym zaoszczędzimy na przewalutowaniu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zanim jednak wybierzemy wymarzony kierunek na odpoczynek, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpiecznego podróżowania. Najważniejszą z nich jest ta, że w przypadku zgubienia jakichkolwiek dokumentów takich jak m. in. paszport, dowód osobisty powinniśmy niezwłocznie poinformować o tym nasz bank i policję. Jeżeli kradzież miała miejsce podczas naszego pobytu za granicą, również warto zgłosić to do ambasady. Dlaczego? Konsekwencje zgubienia dowodu osobistego są bardzo poważne. Kradzież tożsamości może prowadzić do różnego rodzaju wyłudzeń. A tego z pewnością chcemy uniknąć. Niezależnie czy celem twojej podróży jest kierunek krajowy, czy też zagraniczny warto przed samym wyjazdem sprawdzić adres hotelu i położenie miejscowości, w której zamierzasz spędzić urlop.

O czym jeszcze warto pamiętać

W przypadku gdy wybieramy egzotyczne kierunki, należy pomyśleć o szczepionkach przeciw chorobom  tropikalnym. Ponadto, jeśli chorujemy przewlekle, warto zabrać ze sobą większą ilość leków i mieć kontakt do lekarza prowadzącego. Co ważne, polecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia, aby uniknąć dodatkowych kosztów w przypadku pobytu w szpitalu  w trakcie swojego urlopu. W razie problemów finansowych podczas wakacji, warto skorzystać z pożyczkowy-portal.pl