Wiadomości z Zabrza

Klasyczny pierścionek zaręczynowy – modele, które trafią w serce

  • Dodano: 2023-10-06 12:45, aktualizacja: 2023-10-09 13:49

Zaręczyny to wyjątkowa okazja do podkreślenia pięknej więzi, namiętnego uczucia i chęci spędzenia reszty życia ze swoją wybranką. Aby chwila ta była jeszcze piękniejsza, z precyzją wybierz odpowiednią biżuterię. Zobacz, jakie są najpopularniejsze modele wśród ponadczasowych, klasycznych pierścionków zaręczynowych. 

Pierścionek klasyczny, czyli z diamentem

Nie bez powodu mówi się, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety. To kamienie szlachetne, które pięknie mienią się w każdym świetle, są ponadczasowe i przyciągają spojrzenia. Będą wiernie towarzyszyć wybrance serca przez kolejne lata. Diamenty są jednymi z najtrwalszych kamieni występujących na Ziemi i symbolem miłości, wierności oraz szacunku do drugiej osoby. Właśnie dlatego klasyczny pierścionek zaręczynowy z tymi kamieniami to dobry wybór. Podkreśli jedną z najważniejszych chwil w Twoim życiu.

Ponadto klasyczny pierścionek z diamentem pasuje do wielu stylizacji i każdego typu urody. Podkreśla piękno każdego odcienia skóry, wydobywa urok różnych typów urody i harmonijnie łączy się z różnego rodzaju biżuterią noszoną na co dzień. Taki uniwersalizm doceni każda kobieta. 

Warto też zwrócić swoją uwagę na pierścionki z brylantem. Ten kamień to diament po obróbce, który został wyszlifowany w specjalny sposób. To synonim luksusu, elegancji, no i oczywiście miłości. 

Klasyczny pierścionek zaręczynowy z diamentami Savicki spodoba się każdej kobiecie

Klasyczny pierścionek zaręczynowy ze złota

Szlachetne i ponadczasowe kamienie powinny być otoczone przez równie piękny kruszec. Nic dziwnego, że dużą popularnością cieszy się złoto próby 585. Taka biżuteria nie tylko cieszy oko, ale jest też odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz nie czernieje z biegiem czasu. A co z kolorem złota? Odcień żółty jest ponadczasowy i nigdy nie wychodzi z mody. Będzie też pasować do klasycznych obrączek. Jeśli jednak kobieta nie przepada za taką ciepłą barwą i nie nosi biżuterii z żółtego złota, możesz zdecydować się na białe złoto, różowe, a nawet czarne. Pierwsza opcja to doskonała alternatywa dla srebra. Wybierz np. ponadczasowy, klasyczny pierścionek zaręczynowy z Savicki.pl – prosty w formie, a zarazem niebywale urokliwy.

Wykończenie pierścionka zaręczynowego także ma znaczenie

Nie każdy klasyczny pierścionek zaręczynowy będzie wyglądać tak samo. Najpopularniejszy model to taki, w którym kamienie znajdują się w charakterystycznej koronie

Klasyczny złoty pierścionek z kamieniami w koronie od jubilera Savicki

Możesz jednak zwrócić swoją uwagę na inne kształty i rodzaje wykończenia, np. diamenty ułożone w formie serca, łezki, markizy czy kwadratu. Jeśli Twoja kobieta lubi się wyróżniać, to taki pierścionek podkreśli jej styl i osobowość. 

Na jakie kamienie jeszcze warto zwrócić uwagę?

Choć klasyczne pierścionki zazwyczaj zdobione są mniej lub bardziej bogato przez diamenty, nie są to jedyne kamienie, które mogą zdobić szynę. Symbolem lojalności oraz miłości jest niebieski szafir. Ten piękny kamień wyróżnia się ogromną trwałością i doskonale wygląda zarówno w towarzystwie żółtego, jak i białego złota.

Kobiety, które lubią się wyróżniać i stawiają na wyraziste dodatki, z pewnością docenią klasyczny pierścionek zaręczynowy z rubinem. Ten płomiennie czerwony kamień odzwierciedla miłość, pożądanie oraz namiętność, głównie z uwagi na swój intensywny kolor. Mówi się również, że rubin przyciąga dobrą energię i liczne sukcesy, więc będzie też swego rodzaju amuletem. 

Trzecim kolorowym kamieniem szlachetnym, o którym musimy wspomnieć, jest szmaragd. Zielony kolor kojarzy się z nadzieją, harmonią i pięknem. Co ciekawe, to ulubiony klejnot królowej Kleopatry. Jego blask przykuwa wzrok i doskonale komponuje się z różnymi odcieniami złota. Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem prezentuje się oryginalnie i subtelnie zarówno w złotej odsłonie, jak i srebrnej.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.