Wiadomości z Zabrza

Kiedy zamówić tort na komunię? Jak najwcześniej!

  • Dodano: 2020-03-09 10:00

Pierwsza komunia w życiu dziecka to ważne wydarzenie, szczególnie, że jest to uroczystość gromadząca całe rodziny i przyjaciół przy wspólnym stole. Zależy nam, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, aby został dopracowany każdy najmniejszy szczegół tego dnia. Pośród wielu przygotowań - prób, przymiarek, rozsyłania zaproszeń - nie można zapomnieć o jednym z głównych punktów uroczystości - którego nasze pociechy nie mogą się doczekać - torcie komunijnym. Pięknej słodkości położonej na środku stołu, która musi wyglądać zjawiskowo.

Tort komunijny to bardzo ważny element całokształtu. W tym wyjątkowym dniu z pewnością nie może być zwyczajnym ciastem, a smakołykiem, który odróżnia się znacząco od reszty pyszności. Dlaczego? Bo nie tylko spełnia rolę tortu jako poczęstunku dla gości, a także ma ważny wymiar symboliczny - nadaje odpowiednią rangę i odświętność uroczystości, a także pokazuje znaczenie tego dnia w pełnej krasie.

Jaki tort wybrać?

Przede wszystkim należy kierować się preferencjami najmłodszych uczestników tego święta. Tort komunijny to zwykle kilka biszkoptów przekładanych smakowymi kremami. Często wybierane są kremy waniliowe, czekoladowe czy śmietankowe, a raczej odpuszcza się ciężkie masy maślane czy alkoholowe. I choć ich smak jest bardzo ważny, to główną rolę i atrakcje odgrywa jego udekorowanie.

Trendy w dekoracjach tortów komunijnych

Sposób w jaki tort komunijny jest udekorowany to ważna kwestia, przyciągająca największą uwagę młodszych uczestników, a już na pewno głównego zainteresowanego - dziecka przystępującego do komunii. Torty te najczęściej są białe, jest to wiodący kolor tych uroczystości. Dekoracja powinna być delikatna, wskazująca na Sakrament Komunii Świętej.

Torty komunijne są w niepowtarzalnym stylu. Łączą w sobie tradycję - kolor i symbole tego dnia - z nieprzeciętnymi kształtami i całą gamą słodkich dodatków. Głównymi dekoracjami tortów są przede wszystkim właśnie symbole - hostie czy kielichy - które najlepiej oddają powód, dla którego się tego dnia gromadzimy. W tegorocznych trendach pojawiają się również takie urozmaicenia jak mirt czy zdobienie wykonane z malutkich makaroników. To prosty a jakże szlachetny akcent, który z pewnością zapadnie w pamięci i nie pozwoli obok takiego tortu przejść obojętnie. Tort komunijny może być również udekorowany kolorowymi dodatkami - różowymi w przypadku dziewczynki i niebieskimi dla chłopca.

Zamów tort komunijny z wyprzedzeniem!

Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje zamówienie na pewno zostanie przyjęte oraz zrealizowane na czas z wręcz królewską precyzją, zamów tort komunijny jak najszybciej. Ogromne zainteresowanie tortami komunijnymi w maju sprawia, że zostawiając zamówienie wypieku na ostatnią chwilę nie znajdziesz cukierni, gotowej przygotować go na czas!

Kiedy najlepiej zamówić tort na komunię? Jeśli chcemy skorzystać z usług cukierni, najlepiej skontaktować się z nią w sprawie zamówienia około miesiąc przed komunią. W przypadku, gdy przygotowanie tortu chcemy zlecić osobie dorywczo zajmującej się cukiernictwem, najlepiej zamówienie złożyć z jeszcze większym wyprzedzeniem - dwu-, a nawet trzymiesięcznym.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.