Wiadomości z Zabrza

Keto catering dietetyczny w Zabrzu to więcej niż modna dieta

  • Dodano: 2024-02-28 10:45

Hipokrates mawiał, że jedzenie powinno być lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem. Słowa ojca medycyny doskonale pasują do diety ketogenicznej. Zwykle stosuje się ją, aby zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale zaleca się ją także dla zdrowia. Ważne jest jednak, aby była odpowiednio zbilansowana. Zaufaj w tej kwestii specjalistom i poznaj catering dietetyczny w Zabrzu.

Dieta ketogenna, czyli jaka?

Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie, czym jest dieta ketogeniczna? To taki rodzaj żywienia, w którym znacząco ogranicza się spożycie węglowodanów. Głównymi składnikami dostarczającymi organizmowi energię stają się więc tłuszcze. Zależność tę można zobrazować za pomocą liczb. W cateringu dietetycznym keto w Zabrzu posiłki w poszczególnych dniach zawierają 65–85% tłuszczów, 15–30% białka oraz maksymalnie 10% węglowodanów.

Na czym bazuje keto catering dietetyczny i czego w nim nie znajdziesz?

Jak taka dieta wygląda w praktyce? Bardzo prosto. W codziennych posiłkach dominują różne rodzaje mięsa i ryby oraz produkty odzwierzęce: jaja i nabiał. Nie brakuje w nich zdrowych tłuszczów roślinnych, w tym oliwy z oliwek. Ważną rolę odgrywają orzechy oraz nasiona i niektóre owoce – głównie awokado, a także warzywa.

Jedzenie pudełkowe komponowane w duchu keto nie zawiera też cukrów. Batony, słodzone napoje, lody, dżemy, miód czy syrop klonowy to składniki, których w nim nie znajdziesz. Oprócz tego ogranicza się lub wyklucza niektóre warzywa, w tym ziemniaki czy rośliny strączkowe, a także ryż, kasze, makarony, płatki śniadaniowe i pieczywo. Tak wygląda keto dieta, którą oferuje w Zabrzu catering dietetyczny Wygodna Dieta.

Zdrowo i smacznie – sekrety keto diety pudełkowej w Zabrzu

Spoglądasz na listę produktów, na których bazuje dieta ketogeniczna i zadajesz sobie pytanie, jak smakują potrawy? Uprzedzamy obawy: dania są naprawdę smaczne. Wiesz dlaczego? Ponieważ powstają w wyniku współpracy różnych specjalistów. Dietetycy przeliczają kaloryczność i czuwają nad odpowiednim składem posiłków. A doskonali, kreatywni kucharze dokładają wszelkich starań, aby menu było jak najbardziej urozmaicone i mogło rozpieścić Twoje podniebienie.

W keto cateringu dietetycznym w Zabrzu wykorzystywane są produkty pochodzące od sprawdzonych, lokalnych dostawców. Duży nacisk kładzie się na ich świeżość, co z kolei zapewnia nie tylko właściwości zdrowotne, ale także wspaniały smak. Doprawione po mistrzowsku dania, inspirowane kuchnią regionalną lub pochodzącą z najdalszych zakątków świata, sprawiają, że każdy posiłek staje się prawdziwą ucztą.

Nie lubisz monotonii na talerzu? To zupełnie zrozumiałe! Nikt jej nie lubi. Na szczęście w diecie cateringowej możesz liczyć na duże urozmaicenie posiłków. Dania nie powtarzają się przez kilka tygodni, więc każdy dzień jest fascynującą kulinarną przygodą. Jedzenie pudełkowe jest dowożone transportem chłodniczym, dzięki czemu zachowuje świeżość, smak i składniki odżywcze.

Dla kogo odpowiedni jest catering dietetyczny keto?

Niskowęglowodanowa i wysokotłuszczowa dieta ketogeniczna wprowadza organizm w stan ketozy żywieniowej. Energia pochodzi nie z węglowodanów, ale z tłuszczów, co w efekcie pozwala szybko zrzucić nadprogramowe kilogramy i utrzymać piękną sylwetkę i prawidłową masę ciała. To szczególnie istotne w świetle badań GUS z 2019 roku, które pokazują, że w Polsce aż 65% mężczyzn i 49% kobiet boryka się z nadmierną masą ciała.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ catering dietetyczny keto może też sprzyjać leczeniu niektórych chorób. Zaleca się go jako czynnik wspomagający walkę ze schorzeniami o podłożu neurodegeneracyjnym oraz neurologicznym. Trwają też badania pod kątem zastosowania diety keto w terapii insulinooporności oraz cukrzycy.

Dieta ketogeniczna bez wątpienia przeżywa ostatnio swoje pięć minut. Lansują ją nawet gwiazdy i celebryci. Pamiętaj jednak, że aby dieta keto była skuteczna i – co najważniejsze – bezpieczna, musi być odpowiednio zbilansowana. Dlatego warto jej komponowanie powierzyć najlepszym specjalistom z zakresu dietetyki. W końcu zdrowie masz tylko jedno i jest ono bezcenne.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.