Wiadomości z Zabrza

Kasetony reklamowe LED, czyli nowoczesna forma reklamy dla Twojej firmy

  • Dodano: 2024-04-16 14:15

Mogłoby się wydawać, że obecnie w marketingu prym wiedzie reklama online. Jednak nic bardziej mylnego. Wciąż doskonale mają się wszelkiego rodzaju formy reklamy zewnętrznej, nastawione na kontakt z potencjalnym klientem w przestrzeni publicznej. Zwłaszcza jeśli przyjmują one tak atrakcyjną formę jak kasetony reklamowe, które w Krakowie oferuje lider innowacyjnych rozwiązań reklamowych z tego zakresu — DRW Studio. Czym, wobec tego one są i dlaczego warto je wykorzystać w firmie?

Mogłoby się wydawać, że obecnie w marketingu prym wiedzie reklama online. Jednak nic bardziej mylnego. Wciąż doskonale mają się wszelkiego rodzaju formy reklamy zewnętrznej, nastawione na kontakt z potencjalnym klientem w przestrzeni publicznej. Zwłaszcza jeśli przyjmują one tak atrakcyjną formę jak kasetony reklamowe, które w Krakowie oferuje lider innowacyjnych rozwiązań reklamowych z tego zakresu — DRW Studio. Czym, wobec tego one są i dlaczego warto je wykorzystać w firmie? 

Czym są kasetony reklamowe LED?

Kasetony reklamowe są to rodzaj nośnika reklamowego, który może być wykonany z dibondu, aluminium lub materiału tekstylnego. Na ich powierzchni umieszczane są zazwyczaj grafiki, logo, teksty lub inne elementy reklamowe. Dodatkowo mogą mieć one różne kształty i rozmiary, a ich głównym celem jest przyciąganie uwagi klientów oraz promowanie marki, produktu lub usługi

Szczególnym rodzajem tego typu nośników reklamy są kasetony reklamowe LED, które cechują się większą skutecznością marketingową ze względu na zastosowane w nich podświetlenie. Znaleźć je można w ofercie producenta kasetonów reklamowych DRW Studio, w której dostępne są one w wariantach: 

  • jednostronnych, przystosowanych do montażu „na płasko” na przykład na ścianach budynków, 

  • dwustronnych, prezentujących przekaz reklamowy z obu stron i przyjmujących różne kształty, przeznaczonych do montażu prostopadle względem powierzchni. 

Jakimi zaletami wyróżniają się kasetony reklamowe podświetlane?

Kasetony reklamowe podświetlane za pomocą technologii LED są skutecznym narzędziem w reklamie zewnętrznej z wielu powodów. Przede wszystkim, dzięki zastosowaniu diod LED, są widoczne nie tylko za dnia, ale także nocą lub podczas złych warunków pogodowych. Dzięki temu skuteczniej przyciągają uwagę i pozwalają na bardziej efektowne i atrakcyjne prezentowanie treści reklamowej. Ich nowoczesna forma sprawia z kolei, że kasetony reklamowe LED przyciągają uwagę potencjalnych klientów, zwiększając rozpoznawalność marki i zachęcając do skorzystania z oferty danego przedsiębiorstwa. 

Dodatkowo tego typu kasetony reklamowe są energooszczędne i trwałe, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji oraz dłuższy okres użytkowania. Cechują się również dużą uniwersalnością, jeśli chodzi o możliwości ich zastosowania, gdyż z łatwością mogą być dostosowywane do indywidualnych potrzeb i strategii marketingowych. 

Kasetony reklamowe od DRW Studio doskonale wpisują się w potrzeby współczesnych firm

Za zastosowaniem kasetonów reklamowych LED od DRW Studio przemawiają nie tylko suche fakty. Producent ten ma bowiem ponad 10-letnie doświadczenie w branży, a co za tym idzie setki zrealizowanych projektów. Jednym z nich było na przykład przygotowanie kasetonów reklamowych podświetlanych dla Galerii Len w Żyrardowie. Projekt ten był wyzwaniem, gdyż wymagał nie tylko wykonania kasetonu dla samej galerii, ale także poszczególnych najemców. Dodatkowo musiały one również spełniać ścisłe wymogi konserwatora zabytków. Zastosowanie w tym przypadku kasetonów podświetlanych LED zapewniło uzyskanie spójnego, jednak jednocześnie przyciągającego uwagę efektu. Elementy te nie tylko pozytywnie wpłynęły na rozpoznawalność poszczególnych marek na danym obszarze, ale także ułatwiają ich zlokalizowanie. 

Innym projektem zrealizowanym przez DRW Studio było natomiast przygotowanie otoki reklamowej dla lokalu narożnego. Klient chciał, aby jego lokal był maksymalnie widoczny dla przechodniów. Efekt ten został natomiast uzyskany poprzez wykorzystanie zaginanej zabudowy kasetonami reklamowymi LED z dibondu w dwóch kolorach. Stworzyła ona ciekawy wizualnie element, doskonale wpisujący się w styl architektoniczny budynku oraz branże, w której działa klient. 

Jak więc widać kasetony reklamowe dają nieograniczone możliwości, a jeśli zostaną wykonane przez specjalistów z DRW Studio można mieć pewność, że w 100% spełnią swoje zadanie marketingowe. 

Jak możesz wykorzystać kaseton reklamowy w swojej firmie?

Wykorzystanie kasetonów reklamowych do promocji firmy może przynieść wiele korzyści. Przyczyniają się one do zwiększenia rozpoznawalności marki i zdobycia przewagi nad konkurencją. Warto również zwrócić uwagę na możliwość wykorzystania kasetonów LED w branży usługowej, takiej jak salony urody, sklepu, punkty gastronomiczne, gabinety dentystyczne czy biura nieruchomości, gdzie mogą one stanowić atrakcyjne elementy identyfikacji wizualnej i przyciągać uwagę potencjalnych klientów. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym kasetonom reklamowym LED Twoja firma może skutecznie wyróżnić się na rynku i zwiększyć swoją rozpoznawalność, co przekłada się na wzrost sprzedaży oraz budowanie silnej marki.

Jeśli chcesz więc zastosować kasetony reklamowe, które będą idealnie dopasowane do potrzeb Twojej firmy zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym skontaktuj się z DRW Studio. Możesz to zrobić poprzez formularz kontaktowy na stronie lub telefonicznie, pod numerem +48 519 440 517. Dzięki temu zyskasz nowoczesną i jednocześnie trwałą formę reklamy zewnętrznej, która zapewni Ci sukces w branży.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.