Skórzane narożniki to meble wypoczynkowe, które można wprowadzić zarówno do wnętrz klasycznych, jak i tych bardziej nowoczesnych. Naturalne wykończenie sprawia, że skórzane kanapy wpasowują się do wymagań wielu aranżacji. Jaki narożnik wybrać do wnętrza w stylu loftowym, rustykalnym czy chesterfield?
Klasyczne oblicze skórzanego wypoczynku
Narożniki skórzane zazwyczaj kojarzą się z ciemnobrązową tapicerką, która stanowi charakterystyczny element klasycznego stylu wnętrz. Obszerne kanapy z dekoracyjnymi oparciami czy podłokietnikami swego czasu gościły w wielu tradycyjnych salonach. Wszystko dlatego, że dzięki takiemu wykończeniu narożnika wnętrza zyskiwały i wciąż zyskują sporo klasy. Ponadczasowa elegancja klasycznych narożników często wynika również z drewnianego stelaża bądź nóg kanapy.
Masywne narożniki utrzymane w klasycznych brązach są świetnym uzupełnieniem klimatycznych pomieszczeń w typie chesterfield. Ten reprezentacyjny dla Anglii styl wnętrzarski nie obejdzie się bez skórzanych dodatków.
Skórzane narożniki w nowoczesnych wnętrzach
Skórzane narożniki odnajdują się również w nieco nowocześniejszych aranżacjach. Bez problemu można wprowadzić te kanapy do pomieszczeń w stylu industrialnym, minimalistycznym czy też loftowym. W tego typu wnętrzach raczej nie stosuje się wielu mebli oraz dodatków, a więc narożnik będzie nie tylko funkcjonalnym wypoczynkiem, ale i jedną z głównych dekoracji pomieszczenia.
Skórzane narożniki doskonale wpisują się w kanony nowoczesnych aranżacji, ponieważ ich naturalne wykończenie dobrze koresponduje z materiałami takimi jak beton, kamień, szkło czy metal. Tapicerka nie zaburza też całościowego charakteru wnętrza, które ma być proste i stonowane.
Podczas wybierania wypoczynku do wnętrz w nowoczesnych stylizacjach, warto postawić na ciemne narożniki skórzane. Czarna, antracytowa czy szara kolorystyka pozwoli podkreślić minimalizm wnętrza i pozwoli uniknąć wrażenia nadmiaru.
Czy skórzana tapicerka sprawdzi się w przytulnych aranżacjach?
Chociaż skóra kojarzy się głównie z eleganckim i nieco formalnym stylem, to w rzeczywistości można wprowadzić ją również do pomieszczeń o nieco luźniejszej czy przytulniejszej charakterystyce.
Skórzane narożniki sprawdzą się m.in. we wnętrzach rustykalnych. W tym przypadku tapicerka powinna jednak przyjąć jaśniejsze odcienie. Beż, biel czy delikatny brąz dobrze wpasują się do naturalnych dodatków, w których lubuje się ten typ aranżacji.