Wiadomości z Zabrza

Jakie mleko modyfikowane dla dzieci?

  • Dodano: 2021-10-26 16:15

Od dawna wiadomo, że mleko matki to najlepszy pokarm,jaki dziecko może otrzymać. Bywają jednak sytuacje, kiedy z różnych względów karmienie dziecka piersią nie jest możliwe. W związku z tym systematycznie pojawiają się coraz nowsze odsłony mlek zastępczych, tak zwanego mleka modyfikowanego. 

Rewolucyjny wynalazek

Mleko modyfikowane, kiedy się pojawiło, samo w sobie stanowiło ogromną rewolucję. Wcześniej do dyspozycji jako zamiennik było praktycznie tylko klasyczne mleko w proszku. To ostatnie pozostawia jednak wiele do życzenia jeżeli chodzi o dietę niemowląt i małych dzieci. Mleko modyfikowane opracowane jest tak aby jego wyjątkowy skład sprzyjał rozwojowi malucha. 

Mleko dla dzieci

Mleko modyfikowane, chociaż nie zastąpi nigdy całkowicie pokarmu od mamy, jest do niego możliwie najbardziej zbliżone. Pokarm każdej kobiety może różnić się nieco między sobą składem, jednak posiada wiele cech wspólnych i to na nie zwracana jest uwaga podczas komponowania optymalnego składu mleka modyfikowanego najlepszych producentów. W sytuacji, kiedy karmienie piersią jest utrudnione albo wręcz niemożliwe mamy zatem pewność, że dostarczamy maleństwu najlepszą alternatywę. Najczęściej problem z karmieniem pojawia się po pewnym czasie, jednak są noworodki, które wymagają karmienia mlekiem modyfikowanym od pierwszych dni życia. Nowoczesne mleko dla dziecka uwzględnia jednak te szczególne potrzeby. Można zatem wybrać warianty mleka modyfikowanego dla alergików, dla wcześniaków, które mają nieco inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze, niż noworodki urodzone w terminie, i wiele, wiele innych. 

Czy cena mleka gra rolę?

Jak najbardziej. Zwykle mleka o uboższym składzie, te nieco starszej generacji, są znacznie tańsze od mleka najbardziej wartościowego. Różnica w ich cenach może być nawet kilkukrotna! Mleko dla dzieci opracowywane obecnie posiada także skład uwzględniający szczególne potrzeby współczesnych niemowląt. Zanieczyszczenie środowiska, tryb życia matek i inne kwestie mają na to ogromny wpływ. Wysokiej jakości mleko modyfikowane powstaje w laboratoriach, gdzie uwzględniane są na bieżąco najdrobniejsze zmiany, jakie zachodzić w niemowlęcej diecie. O ile w przypadku karmienia naturalnego Matka Natura sama dba zazwyczaj o optymalny skład pokarmu, to w przypadku mleka modyfikowanego trzeba ją nieco wyręczyć. Mleko dla dzieci z naprawdę najwyższej półki często jest specjalnym wariantem, przystosowanym do potrzeb szczególnie wymagających maluchów. Jednak nawet, kiedy dziecko jest całkowicie zdrowe i nie wymaga mleka o szczególnych parametrach, warto sięgnąć po droższe mleko znanej marki. Mleko modyfikowane zmienia się wraz z dzieckiem. Na szczęście każde jego opakowanie jest bardzo wyraźnie oznaczone symbolem dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczone. Ponadto znajduje się na nim informacja, czy jest to mleko zwykłe, czy też wzbogacone o substancje wymagane w dietach dzieci zmagających się z różnymi popularnymi wśród nich schorzeniami czy na przykład z alergiami. 
 

Komentarze (2)    dodaj »

  • danuśka

    U nas podawaliśmy hippa combiotik, bo miał dużo dha i probiotyków, a były też wskazania do ich podawania. Obyło się bez kolek, niestrawności czy ulewań, więc wybór chyba dobry.

  • Izza

    mój mały od początku jest na mleku Bebilon, dobrze to mleko się sprawdza, zaopatruję sie w DOZ stacjonarnie bo jest w niezłej cenie tam

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.