Wiadomości z Zabrza

Jakie baseny ogrodowe są najbardziej pożądane?

  • Dodano: 2022-06-14 09:15

Gdy zdecydowaliśmy się na zakup basenu do naszego ogrodu, to bez wątpienia chcemy, aby służył nam przez dobrych kilka sezonów. Baseny nie są tanie, a więc nie wyobrażamy sobie co sezon kupować nowego basenu. Jakie baseny ogrodowe są polecane? Które z nich są najbardziej pożądane. Przyszła pora, aby do sprawdzić.

Ryzyko dziury

Kiedyś tak naprawdę na rynku mogliśmy znaleźć tylko i wyłącznie baseny dmuchany. Baseny dmuchane oczywiście w dalszym ciągu są w sprzedaży. Na pewno są basenami jednymi z tańszych, wynika to nie tylko z trudności ich nadmuchania, ale także z dużego prawdopodobieństwa przedziurawienia. Musimy mieć to na uwadze.

Oczywiście do ich napompowania należy używać pompki. Na rynku znajdziemy basenu dmuchane w całości (są to najczęściej mniejsze baseny dla dzieci), ale także takie, w których nadmuchuje się tylko i wyłącznie kołnierz. W takim basenie ścianki stawiają się jakby same, pod wpływem jego napełnienia. Jest to bardzo ciekawe. Takie baseny raczej są trwałe i dobrze się prezentują.

Jednak jeśli w tego rodzaju basenach nadmienię się szaleje, to awarii może ulec właśnie dmuchany kołnierz. Co w takim wypadku? Na pewno, gdy mamy predyspozycje do nadmiernych szaleństw w wodzie, to powinniśmy poszukać alternatyw. Okazuje się, że ciekawa alternatywa jest wręcz na wyciągnięcie ręki. Cóż to za alternatywa? O tym przekonamy się już za chwilkę.

Mocny basen oparty na stelażu

Wspomnianą alternatywą są baseny stelażowe. Musimy przyznać, że to one właśnie są najbardziej popularne. Na uznanie zasługują dzięki swojej odporności na urazy mechaniczne. Są one wykonane z trwałego materiału. Niczego nie trzeba nadmuchiwać. Wystarczy, że rozłożymy zgodnie z instrukcją metalowe rurki i naciągniemy materiał. Później pozostaje już tylko nalewać wodę. Rozłożenie takiego basenu jest dziecinnie proste. Naprawdę jest to świetna opcja.

Baseny stelażowe poza tym, że są mocnymi konstrukcjami, to także dzięki stelażom powstają coraz to większe baseny. Kiedyś basen ogrodowy na ponad metr wysokości był nie do pomyślenia. Obecnie jest to już standard. Gdy tylko fundusze nam na to pozwalają, a na dodatek mamy odpowiednie miejsce na tak duży basen, to możemy kupić taki basen stelażowy, w którym możemy normalnie pływać. Na dodatek jest to basen, w którym może jednocześnie przebywać cała rodzina, a nawet nasi znajomi i przyjaciele.

Baseny te wygodnie jest także utrzymać w czystości. Oczywiście dużą funkcję pełni tutaj pompa filtrująca wodę oraz także chemia, której używamy, ale nasza codzienna dbałość także się przydaje. Co mamy na myśli? Mamy jak najbardziej na myśli oczyszczanie wody sitem, czy też używanie specjalnego odkurzacza do wody.

Jak widać, możliwości mamy naprawdę sporo. Jest w czym wybierać. Wszystko zależy od naszych wymagań, gustu oraz także od posiadanego budżetu. Jedno jest pewne, absolutnie każda zainteresowana osoba znajdzie dla siebie odpowiedni basen. Co roku producenci wydają nowe modele, które nie przestają nas zaskakiwać.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.