Wiadomości z Zabrza

Jaki ekspres do kawy wybrać na potrzeby obsługi firmy i biura?

  • Dodano: 2020-02-20 12:45

Większość firm w biurach, siedzibach, na stanowiskach firmowych i w punktach obsługi klientów zapewnia możliwość wypicia kawy i jest to już w tej chwili standardem. Kawa jest dostępna na spotkaniach biznesowych dla gości i klientów, ale także dla naszych pracowników. Sprawa z pozoru wydaje się banalna do zorganizowania. Możliwość dostępnych rozwiązań i późniejsza obsługa wydają się jednak już nie takie proste, jak wydawać by się mogło na początku.

Możliwość wypicia kawy podczas spotkania czy podczas pracy jest już standardem. Odchodzi się zupełnie od kaw zaparzanych tradycyjnie, zarówno kawy mielonej jak i rozpuszczalnej. Na wyposażeniu wielu firm znajdują się profesjonalne wręcz ekspresy do kawy, dobrej jakości kawa, oraz oczywiście serwsy kawowe.

Kawa dla gości i klientów

Firmy chcące ugościć swoich klientów lub partnerów biznesowych powinny postawić na jakość podawanej kawy e-szop24.pl/kategoria,11,Kawa-i-herbata.html. Smak dobrej kawy umili spotkanie biznesowe, a także podkreśli renomę naszej firmy. Zupełnie inaczej negocjuje się czy rozmawia na inne tematy biznesowe jeśli razem siedzimy przy stole konferencyjnym i pijemy kawę, niż tylko przy samych dokumentach czy prezentacji. Często nasi goście mogą być trochę znużeni długą podróżą do siedziby naszej firmy, a łyk dobrej kawy znacząco potrafi ożywić i dobrze wpłynąć na dalsze wspólne rozmowy i ustalenia. Na stanowiskach firmowych np. na targach również klientom proponuje się kawę. Taki poczęstunek umila spotkanie z potencjalnym klientem, a z drugiej strony zatrzymuje go trochę dłużej na naszym stoisku. Pozwala nam to w pełni zaprezentowac nasza ofertę lub inny cel spotkania.

Kawa dla pracowników

Coraz częściej firmy kupują kawę dla swoich pracowników, tak żeby w przerwie mogli razem posiedzieć, porozmawiać przy kawie, poprowadzić spotkanie biznesowe w odpowiedniej formie. Niby kawa, a może mieć ona ogromne znaczenie dla całości danego spotkania. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla pracowników, gdyż nie muszą nosić własnych torebek z kawą, pamiętać o jej zakupie, a w razie skończenia się własnego zapasu w danym dniu prosić innych o użyczenie. Pracownicy, którym firmy zapewniają kawę czują się lepiej zaopiekowani przez pracodawców i także postrzegają to jako dodatkowy benefit z pracy. Przy kawie pracownicy często rozmawiają i załatwiają także tematy służbowe, co siłą rzeczy przełoży się na dobro firmy. Jak wiadomo kawa ma właściwości pobudzające, więc nawet po krótkiej przerwie kawowej nasi pracownicy wracają w pełni sił do swojej pracy.

Wybór odpowiedniego ekspresu do kawy.

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej jakości ekspresu do kawy. Oferta na rynku jest bardzo szeroka. Wielu producentów ekspresów nie jest znanych w innych branżach AGD gdyż specjalizują się tylko w produkcji ekspresów do kawy. Czasami nieznana nazwa producenta ekspresu do kawy może nas mylnie wprowadzić w błąd. Nazwa danego producenta ekspresu może nam nic nie mówić, a będzie to firma z długimi tradycjami w tej branży i z doskonałą renomą. Z pomocą przychodzą sklepy oferujące kompleksową obsługę i wyposażenie. Wystarczy wejść w zakładkę kawa dla firm i przejrzeć oferty lub skontaktować się ze sklepem i zaczerpnąć opinii. Profesjonalni sprzedawcy wiedzą, że ekspres do kawy w firmie musi spełniać znacznie wysokie standardy i nie możemy sobie pozwolić na pewne ustępstwa jak choćby przy zakupie ekspresu do domu. Ekspres do kawy w firmie musi dziennie przygotować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kaw. Jego praca musi być niezawodna, a obsługa prosta i intuicyjna. Dlatego dobry sklep doradzi, jaki ekspres byłby optymalny do obsługi naszej firmy.

Gdzie postawić w firmie ekspres

Ważny jest wybór miejsca dla ekspresu. Niektóre profesjonalne ekspresy zajmują więcej miejsca, inne mniej. Na uwadze warto mieć także fakt, że praca ekspresu nie jest pozbawiona pewnego poziomu hałasu. Producenci prześcigają się w odpowiednim wyciszeniu pracy swoich produktów, ale nie są one zupełnie bezgłośne. Należy to mieć na uwadze przy wyborze miejsca dla ekspresu. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem będzie ustawienie ekspresu przed salą konferencyjną, czy gabinetem tak, żeby praca ekspresu nie zakłócała przebiegu spotkań. Dodatkowo jeżeli taki ekspres obsługuje inna osoba, na pewno będzie jej łatwiej przygotować wszystkie kawy w osobnym miejscu niż w miejscu naszego spotkania. W bliskiej odległości od ekspresu powinna znajdować się woda i lodówka na mleko. Ułatwi to bardzo sprawne przygotowanie kaw. Bardzo dobre ekspresy oferują przygotowanie różnych rodzajów kaw, od zwykłej czarnej, przez espresso, po latte macchiato, cappuccino i inne.

Jakość kawy

Kawa dla firm musi być bardzo dobrej jakości. Co z tego, że wyposażymy firmę w bardzo dobry ekspres, ale zakupimy podrzędnej jakości kawę? W tym przypadku znowu przychodzą z pomocą nam profesjonalne sklepy, które doradzą nam jakie kawy wybrać. Wybór na rynku jest tak szeroki, że wypróbowanie przez nas samych większości kaw jest praktycznie niemożliwe. Sprawdzeni sprzedawcy wiedzą jakie kawy najszczęściej smakują kawoszom i zaproponują nam tylko sprawdzone produkty, cieszące się uznaniem.

Warto powierzyć zaplanowanie takiej inwestycji profesjonalistom, poszukać najlepszych i sprawdzonych rozwiązań, tak aby w gronie współpracowników, klientów czy partnerów biznesowych cieszyć się smakiem dobrej kawy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.