Wiadomości z Zabrza

Jak wybrać multiagencję ubezpieczeniową?

 • Dodano: 2024-04-02 13:45

Ryzyko utraty mienia i zdrowia mobilizuje do skorzystania z polisy. Multiagencja ubezpieczeniowa pomaga dopasować ochronę do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Współpraca z agencją jest korzystna zarówno dla szukających polisy, jak i agentów. Sprawdź:

 1. Czym jest multiagencja ubezpieczeniowa?
 2. Jakie usługi zapewnia multiagencja ubezpieczeniowa?
 3. Dlaczego warto skorzystać z usług multiagencji ubezpieczeniowej?
 4. Czym się kierować przy wyborze multiagencji ubezpieczeniowej?
 5. Jak rozpocząć karierę w branży ubezpieczeń?

Na rynku znajdziesz wiele firm, które oferują usługi w ramach multiagencji. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Czym jest multiagencja ubezpieczeniowa?

W skrócie multiagencja ubezpieczeniowa to firma zapewniająca dostęp do ofert niemal każdego towarzystwa ubezpieczeniowego na rynku. Pracę agentów można przyrównać do brokerów ubezpieczeniowych, którzy są pośrednikami między klientem a firmami oferującymi polisy. Zadaniem multiagencji ubezpieczeniowych jest znalezienie optymalnej propozycji ochrony dla klientów indywidualnych lub przedsiębiorstw. Nie skupia się na reprezentowaniu towarzystw ubezpieczeniowych, a na interesach swoich klientów. Dzięki szerokiemu dostępowi do najróżniejszych propozycji polis, może dopasować je do indywidualnych potrzeb ubezpieczanego.

Warto przy tym powiedzieć, że zadaniem multiagencji ubezpieczeniowej nie jest jedynie wsparcie w zakresie ubezpieczeń i ich sprzedaży. Dla nowych klientów, jak i tych obsługiwanych od lat multiagencje ubezpieczeniowe są obecne na każdym etapie współpracy. Chodzi o:

 • wsparcie posprzedażowe;
 • przyjmowanie zgłoszeń od klientów;
 • pomoc merytoryczną w razie zapytań;
 • negocjacje w przypadku zaniżenia odszkodowania za szkodę.

Jakie usługi zapewnia multiagencja ubezpieczeniowa?

Z multiagencją ubezpieczeniową zapewnisz sobie wsparcie w każdym obszarze swojego życia lub działania przedsiębiorstwa. Oferta towarzystw ubezpieczeniowych zawiera:

 • Ubezpieczenia komunikacyjne – stanowią ochronę w formie polis OC/AC i NNW dla właściciela pojazdu, kierującego nim oraz społeczeństwa.
 • Ubezpieczenia nieruchomości – ich celem jest eliminowanie następstw kradzieży, uszkodzeń zewnętrznych czy wewnętrznych.
 • Ubezpieczenia na życie – zapewniają pomoc w przypadku uszczerbku na zdrowiu na skutek wypadku, utraty zdolności do pracy czy śmierci ubezpieczonego.
 • Ubezpieczenia turystyczne – polisy korzystne w przypadku odwołania lotu, utraty bagażu czy kosztów medycznych w innym kraju.

Ubezpieczenia zdrowotne i komunikacyjne są zdecydowanie najpopularniejszymi wariantami polis, które są wybierane przez klientów.

Dlaczego warto skorzystać z usług multiagencji ubezpieczeniowej?

Istnieje kilka powodów, dla których warto wziąć pod uwagę współpracę z multiagencją ubezpieczeniową. Zerknij, chociażby na poniższe:

 • Niezależny doradca. Twój agent reprezentuje przede wszystkim Twoje interesy i nie jest związany sztywno z kilkoma towarzystwami ubezpieczeniowymi.
 • Wsparcie merytoryczne. Dla osób fizycznych i przedsiębiorców multiagencja ubezpieczeniowa np. Eurofinance, pomaga w optymalnym dopasowaniu polisy do potrzeb.
 • Dowolny wybór. W ofercie multiagencji znajduje się nie tylko jedno towarzystwo ubezpieczeniowe, ale w zasadzie wszystkie dostępne na rynku.
 • Pomoc posprzedażowa. Negocjacje z towarzystwami ubezpieczeniowymi mogą być wymagające. Dlatego multiagencja pomaga w tym procesie.

Czym się kierować przy wyborze multiagencji ubezpieczeniowej?

Na rynku funkcjonują liczne agencje ubezpieczeniowe, dlatego nie zawsze łatwo jest podjąć decyzję o wyborze konkretnej z nich. O czym warto pamiętać, jeśli szukasz polisy dla siebie?

 • Zakres dostępnych ubezpieczeń. Im więcej produktów w ofercie agencji ubezpieczeń tym lepiej dla klienta.
 • Opinie klientów. Sprawdź, jakie doświadczenia we współpracy z multiagencją mają inni.
 • Obsługa klienta. Ubezpieczenia to jedno, a wsparcie techniczne i merytoryczne to drugie. Poznaj sposób działania multiagencji i jakość relacji z klientami.
 • Opłaty. Porównaj koszty związane z obsługą polis.

Jak rozpocząć karierę w branży ubezpieczeń?

A co jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem działalności jako agent w multiagencji? Oto co powinieneś wziąć pod uwagę:

 • Jakość wsparcia i szkolenia. Postaw na firmę, która nie tylko zapewni dostęp do szerokiej oferty, ale też wesprze Cię w stałym rozwoju zawodowym.
 • Renoma multiagencji. Poszukaj informacji o zasadach działania firmy, relacjach z partnerami czy jakości współpracy z pracownikami.
 • Sposób rozliczania. Najczęściej jako agent otrzymasz umowę gwarantującą podstawę, prowizję od osiąganych celów i premie.

Praca dla multiagencji ubezpieczeniowej jest atrakcyjna z różnych powodów. Przede wszystkim agent może liczyć na większa pewność finansową niż w przypadku rozpoczęcia samodzielnej działalności. Dołącza do rozpoznawalnej i renomowanej firmy, co jest kluczowe do pozyskiwania klientów. Dodatkowo nadal ma pewną samodzielność przy prowadzeniu biznesu. Może realizować cele w dowolnym czasie i w sposób, który najbardziej mu odpowiada. W przypadku budowy solidnej bazy klientów i umiejętności sprzedaży można liczyć na wysokie zarobki przy elastycznym modelu pracy.

Teraz pozostaje jedynie wybór odpowiedniej multiagencji do własnych potrzeb. Zerknij na te dostępne na rynku i skieruj swoją uwagę na opcję maksymalnie dopasowaną do własnych potrzeb. Nie ma przy tym znaczenia, czy chcesz wybrać ubezpieczenie dla siebie, czy planujesz rozpocząć pracę jako agent ubezpieczeniowy.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.