Wiadomości z Zabrza

Jak wybrać dobry nebulizator?

  • Dodano: 2023-09-18 12:45

Współcześnie w leczeniu górnych dróg oddechowych bardzo często wykonuje się inhalacje i nebulizacje. Inhalacja to podanie w sposób wziewny leków, olejków, może polegać na wdychaniu pary wodnej z rozpuszczonymi substancjami. Nebulizacja natomiast to podawanie leków w postaci aerozolu i wymaga specjalnego urządzenia. W poniższym wpisie znajdziecie informację o tym, czym jest nebulizator i podpowiedź jak wybrać odpowiedni sprzęt.

Co to jest nebulizator?

Zaczniemy od tego, czym jest nebulizator. To urządzenie, które płynny lek podaje w formie aerozolu z mikroskopijnymi cząsteczkami. Nebulizator to część inhalatora, która odpowiada za rozbijanie cząstek. Większość obecnie dostępnych na rynku inhalatorów posiada również opcję nebulizacji. Urządzenie doprowadzając do rozbicia cząstek, sprawia, że lek jest w stanie docierać głębiej do dróg oddechowych i dzięki temu terapia jest bardziej efektywna niż wdychanie pary wodnej z substancją leczniczą.

Jak wybrać nebulizator – na co zwracać uwagę?

Chcąc kupić nebulizator, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy kierować się własnymi potrzebami. Podstawowy parametr, jaki należy brać pod uwagę to wielkość cząstek, jakie będą wytwarzane przez urządzanie. Dobry sprzęt powinien produkować cząstki o wielkości 0,5-5 źm. To podstawowa informacja o tym, z jaką skutecznością sprzęt będzie pracował i czy prowadzone z nim leczenie będzie efektywne.

Istotne parametry, które trzeba mieć na uwadze to również MMAD, który określa średnią aerodynamiczną wielkość cząstek. Oznacza to, że co najmniej połowa cząstek będzie równa lub mniejsza od podanej wartości. Drugi parametr to frakcja respirabilna REF, która określa procentowo zawartość cząstek mniejszych niż 5 źm.

Nebulizator – spełnienie norm polskich i europejskich

Planując zakup nebulizatora, należy pamiętać o wyborze sprzętu od sprawdzonych dostawców. W ofercie sklepu Healthin znajduje się wiele różnych urządzeń, jednak wszystkie spełniają warunki norm europejskich i polskich w związku z czym, można liczyć na urządzenie wysokiej jakości. Zaopatrzenie się w nebulizator u sprawdzonego dostawcy to gwarancja wysokiej jakości. Jednocześnie taki zakup niesie za sobą również gwarancje i serwis przy ewentualnych problemach ze sprzętem.

Przy wyborze nebulizatora trzeba mieć na uwadze również typ leków, które będą podawane z jego wykorzystaniem. Na rynku dostępne są różne typy nebulizatorów, dlatego warto również ten element mieć na uwadze i wybierać urządzenie dopasowane do leków, jakie będą z jego pomocą podawane.

Podsumowanie – postaw na nebulizator wysokiej jakości

Jeśli skorzystacie z naszych podpowiedzi, łatwiej będzie Wam wybrać wysokiej jakości nebulizator. Dostępne na rynku urządzenia są zróżnicowane, jednak sprawdzeni dostawcy gwarantują w sprzedaży różne typu nebulizatorów. Można liczyć na ich podpowiedzi i pomoc przy wyborze właściwego sprzętu. W ofercie Healthin dostępne są różne nebulizatory, dlatego można tam dobrać sprzęt dla całej rodziny, odpowiedni dla dorosłych i dzieci.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.