Wiadomości z Zabrza

Jak urządzić siłownię na niewielkim metrażu?

  • Dodano: 2022-03-21 14:00

Domowa siłownia to bardzo wygodne rozwiązanie. Nie każdy ma czas, by regularnie chodzić na treningi na tradycyjnej siłowni, a dzięki własnej siłowni zyskujemy możliwość pracy nad sylwetką w dowolnej chwili bez wychodzenia z domu. Miejsce do ćwiczeń można zorganizować praktycznie na każdym metrażu.

W komfortowej sytuacji są osoby, które mogą przeznaczyć na siłownię oddzielne pomieszczenie. Ale jeżeli nie możemy poświęcić na ten cel całego pokoju, to można wyodrębnić przynajmniej jego fragment. 

Siłownia większości z nas kojarzy się z dużymi sprzętami, ale wcale ich nie potrzebujemy, aby skutecznie trenować swoje ciało. Istnieją przyrządy o niewielkich rozmiarach, które zmieszczą się w każdym, nawet najmniejszym mieszkaniu i które pozwolą wykonać efektywny trening. 

Cała sztuka polega na tym, aby je rozsądnie dobrać i odpowiednio ulokować tak, by nie utrudniały codziennego funkcjonowania. Do takich przyrządów należy drążek do podciągania, który można kupić np. w marbo-sport.pl. Angażuje do pracy wiele partii mięśni jednocześnie. Doskonale wzmacnia plecy i mięśnie ramion. Wystarczy go tylko zawiesić w futrynie drzwi. 

Idealnymi przyrządami do małej domowej siłowni są: hantle, kettlebell, stepper. Po zakończeniu treningu można schować te przyrządy pod łóżkiem lub w szafie. Dzięki regularnym treningom z hantlami i kettlebell rzeźbimy nie tylko mięśnie ramion. Stepper wzmacnia i rzeźbi mięśnie nóg i pośladków. To urządzenie szczególnie lubiane przez kobiety. 

Zalety domowej siłowni

Ważnym argumentem przemawiającym za stworzeniem domowej siłowni jest oszczędność pieniędzy i czasu. Nie wydajemy pieniędzy na karnet, a wydatki związane z zakupem sprzętu szybko się zwrócą. Nie tracimy czasu na dojazdy do siłowni. To także oszczędność pieniędzy wydawanych na paliwo. Na trening można wykorzystać każdą wolną chwilę, co jest dużym udogodnieniem w przypadku osób zapracowanych, zabieganych i rodziców małych dzieci. 

Ćwiczyć można o każdej porze, nie ograniczają nas godziny otwarcia siłowni. Nie trzeba czekać w kolejce do wolnego sprzętu. Własna siłownia to idealne rozwiązanie w przypadku osób mieszkających na wsiach i w małych miasteczkach. Ćwicząc w domu nie wstydzimy się swojej sylwetki i kondycji, nie porównujemy się z innymi, łatwiej skupiamy się na ćwiczeniach. Czujemy się swobodnie i komfortowo. Nie odczuwamy żadnej presji. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • Patka

    Hmm, ja tez mam maly metraz na moja silownie ale nie poszalałam wiadomo ze sprzetami. Mam jak narazie super bieznie z pl geekbuying i wiadomo jakies ciezarki, gumy, maty :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.